Сказати «Дуже Дякую»


Сума до перерахування р.

Написано: "Форма надання інформації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики." Яка саме форма була встанволена в 2013, 2014, 2016 роках? 2

     До відповіді на друге запитання. Згідно із нормами закону «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 р., публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених вищезгаданим законом. Цей Закон не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб'єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом! Тобто, якщо Ви запитуєте щодо можливої відповідальності працівників органів місцевого самоврядування та органів Державної фіскальної служби за надання недостовірної інформації у Формі Переліку орендарів, з якими укладено договори оренди землі державної або комунальної власності, який пересилається органами місцевого самоврядування Державній фіскальній службі, то дія частини другої статті 212-3 Кодексу про адміністративні правопорушення (та і всієї цієї статті)-не поширюється на дані відносини, бо тут наявне вищезгадане отримання інформації суб’єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій.

     Працівники органів державної влади та місцевого самоврядування можуть нести дисциплінарну відповідальність за передання один одному документів із недостовірною інформацією, згідно із статтями 139-152 Кодексу законів про працю та статтями 64-79 закону «Про державну службу» від 2016 року. Підставою для притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності є вчинення ним дисциплінарного проступку, тобто протиправної винної дії або бездіяльності чи прийняття рішення, що полягає у невиконанні або неналежному виконанні державним службовцем своїх посадових обов’язків та інших вимог, встановлених законом, за яке до нього може бути застосоване дисциплінарне стягнення. До державних службовців застосовується один із таких видів дисциплінарних стягнень: 1) зауваження, 2) догана, 3) попередження про неповну службову відповідність, 4) звільнення з посади державної служби. Для здійснення дисциплінарного провадження з метою визначення ступеня вини, характеру і тяжкості вчиненого дисциплінарного проступку утворюється дисциплінарна комісія з розгляду дисциплінарних справ.

     Також-дерслужбовці можуть нести матеріальну відповідальність. Матеріальна та моральна шкода, заподіяна фізичним та юридичним особам незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю державних службовців під час здійснення ними своїх повноважень, відшкодовується за рахунок держави. Держава в особі суб’єкта призначення має право зворотної вимоги (регресу) у розмірі та порядку, визначених законом, до: 1) державного службовця, який заподіяв шкоду, 2) посадової особи (осіб), винної (винних) у незаконному звільненні, відстороненні або переведенні державного службовця чи іншого працівника на іншу посаду, щодо відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної державному органу у зв’язку з оплатою часу вимушеного прогулу або часу виконання нижчеоплачуваної роботи.

Особи, винні  у  порушенні законодавства про службу в органах місцевого    самоврядування, притягуються до цивільної, адміністративної або кримінальної  відповідальності  згідно  із законом. Матеріальна шкода, завдана nериторіальній громаді незаконними рішеннями сільських,  селищних,  міських голів,  голів районних  у місті,  районних  та  обласних  рад,  їх заступників,  керівників управлінь,  відділів,  інших  структурних підрозділів  виконавчих органів місцевого самоврядування, діями чи бездіяльністю посадових осіб  місцевого   самоврядування   при   здійсненні   ними   своїх повноважень,   відшкодовується  за  рахунок  місцевого  бюджету  в порядку, встановленому законом. Cільські, селищні,  міські, районні  у місті, районні та обласні ради, сільський, селищний, міський голова, голова районної у місті,  районної та обласної ради мають право  pворотної  вимоги (регресу)   до   посадової  особи  місцевого  самоврядування,  яка заподіяла шкоду територіальній  громаді,  у  розмірах  і  порядку, визначених  законами  України  та статутами територіальних громад, прийнятими відповідно до законів України.

     До відповіді на четверте питання. Відповідно до норм Цивільного кодексу, плата за оренду землі має визначатись у договорі оренди землі. За договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов'язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату. Земельна ділянка може передаватись у найм разом з насадженнями, будівлями, спорудами, водоймами, які знаходяться на ній, або без них. Договір оренди  землі  укладається  у письмовій  формі  і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально. Розмір,  умови  і  строки  внесення  орендної  плати за землю встановлюються  за  згодою  сторін у договорі оренди (крім лише строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які (строки) встановлюються   відповідно   до Податкового кодексу України).

     Саме «нарахування» суми орендної плати тут є дещо менш важливим моментом, ніж, скажімо, при нарахуванні суми податку-до сплати, бо сума плати за оренду визначається в договорі, а не державою та фіскальним органом-при сплаті податків. Сума орендної плти визначається в договорі оренди землі, але це-не є нарахування. Нарахуванням слід вважати можливі документи, які органи Фіскальної служби видають для сплати орендної плати, і в яких визначений розмір цієї плати за договором, нарахування має визначатись державою в особі органів державної влади чи місцевого самоврядування. Якщо органи Фіскальної служби подають запит щодо нарахування і сплати орендної плати її платником, то це, дуже вірогідно-і є нарахуванням суми орендної плати!

     На практиці часто трапляються випадки, коли суми, які подані в декларації для сплати податків, зборів тощо-не відповідають нарахованим органом державної влади чи місцевого самоврядування-платникам цих сплат. Причиною цієї невідповідності можуть бути помилки як зі сторони платника, так і з боку працівників органу державної влади чи місцевого самоврядування, також-причиною можуть бути і правопорушення, але перш, ніж про них заявляти, потрібно усе тут добре перевірити і зважити. Якщо у Вашому випадку суми справді різняться, то Ви можете здійснити маленьке звернення до органів Фіскальної служби, їх посадових осіб чи інших посадових осіб, які тут діяли-для роз’яснення питання про розбіжність між даними, поданих Вами в декларації і даними про нарахування орендної плати, поданими органами на місцях Державної фіскальної служби. Згідно із законом «Про звернення громадян», громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Зв'язатися з юристом
Босак (Бандурка) Назарій Орестович, місто Львів
ICQ:581230319
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Надання розгорнутої правової консультації, юридичних порад, правової інформації та юридичних роз'яснень, праця з документами правового характеру, юридично-претензійна робота, зроблення правового висновку, ведення правничого супроводу, загальна правова робота по судовому розгляду, відстоювання інтересів громадянина в органах виконавчої влади, деякий захист клієнта від проступків, робота по відносинах клієнта із судово-правоохоронними органами тощо-150 грн. за годину безпосередньо праці.



Типові договориБланки договорів



Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 5
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: 0637323860
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 1
Телефон: [email protected]