Сказати «Дуже Дякую»


Сума до перерахування р.

Син тривалий час, а саме більше 10 років постійно проживав з батьком але на данному житловому проміщенні не був прописаний, та внесений в заповіт. Батько при повторному одруженні, а саме в 2015 році

Анатолій, доброго дня.

Повідомляю Вам наступне.

Спадкодавець (відповідно до книги Цивільного Кодексу "Спадкове право") має право змінювати заповіт за своїм бажанням (відповідно змінювати спадкоємців).

Але у відповідності до статті 1241 Цивільного Кодексу України існують деякі виключення, які дозволяють отримати частку у спадщині незалежно від змісту заповіту :

Право на обов'язкову частку у спадщині

1. Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка). Розмір обов'язкової частки у спадщині може бути зменшений судом з урахуванням відносин між цими спадкоємцями та спадкодавцем, а також інших обставин, які мають істотне значення.

2. До обов'язкової частки у спадщині зараховується вартість речей звичайної домашньої обстановки та вжитку, вартість заповідального відказу, встановленого на користь особи, яка має право на обов'язкову частку, а також вартість інших речей та майнових прав, які перейшли до неї як до спадкоємця.

3. Будь-які обмеження та обтяження, встановлені у заповіті для спадкоємця, який має право на обов'язкову частку у спадщині, дійсні лише щодо тієї частини спадщини, яка перевищує його обов'язкову частку.

Для детальної консультації звертайтесь особисто. На все добре!

Зв'язатися з юристом
Vladislav Kotigora
E-mail:[email protected]


Типові договориБланки договорів



Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 5
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: 0637323860