Про поновлення у ВУЗі

18.12.2019

Чи має процедура поновлення в навчальний заклад термін давності

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Порядок поновлення регулюється Наказом МОН України, але чимало ВНЗ мають внутрішні документи про процедуру. Останні зазвичай розміщено на сайті університету, але ти також можеш попросити їх у деканаті.Якщо ти вирішиш перевестися в інший університет, то технічно тебе теж відрахують. До того ж, тебе можуть відрахувати за власним бажанням.Рекомендовано поновлюватися під час канікул, але це зовсім не обов’язково. Ти можеш спробувати поновитися в будь-який час року. Інколи у внутрішніх документах вишів є обмеження щодо часу. Наприклад, в Інструкції КНУ ім. Т. Шевченка сказано, що особи, відраховані за академічну неуспішність, можуть бути поновлені тільки в наступному навчальному році з початку того семестру, з якого вони були відраховані.Закон України «Про вищу освіту» встановив, що громадяни України мають право безкоштовно навчатися в державних і комунальних ВНЗ, якщо здобувають певний освітньо-кваліфікаційний рівень уперше. Цих рівнів три: молодший спеціаліст, бакалавр і магістр. Тож, якщо це твоя перша освіта цього рівня, ти маєш право поновитися на бюджетному місці.

Звісно, це ідеальна ситуація. Обов’язку поновлювати тебе на бюджеті у вишу нема, тому це відбудеться тільки в тому разі, коли буде вільне місце. А чи буде воно, передбачити ніхто не може, тож про це пишуть навіть у внутрішніх документах університетів. Наприклад, у Положенні КНЕУ про порядок поновлення є пункт про пріоритетне право відрахованих бюджетників на поновлення на місці державного замовлення, але тільки якщо такі є. Коли ж бюджетних місць нема, то можна спробувати поновитися на контракт, але теж лише якщо є місця. Утім, не можна поновлювати студентів на перший курс. Ректор (директор) має право поновити студентів, які були відраховані з першого курсу, на другий, якщо вони ліквідують академічну заборгованість до початку навчання.ти можеш поновитися як у своєму, так і в іншому університеті. Утім, є обмеження: якщо ти навчався в неакредитованому недержавному ВНЗ, то ти не можеш поновитися в державних закладах.

З чого почати поновлення?

1. Подати заяву на поновлення до складу студентів ВНЗ. Заяви можуть мати різний вигляд: ось така використовується на інженерно-фізичному факультеті НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського». Попроси зразок в університеті, наприклад у тому ж деканаті.
2. Заяву повинні розглянути протягом двох тижнів і назвати умови зарахування на навчання або ж повідомити про відмову та її причини.
3. Студенту необхідно ліквідувати академічну різницю. Порядок ліквідації встановлює ректор (директор) ВНЗ: як правило, академічну заборгованість необхідно закрити до початку навчання. До речі, при поновленні в тому ж університеті, з якого тебе відрахували, закриття академічної різниці може й не знадобитись.

Які документи отримує поновлений студент?

Студенту видається залікова книжка з проставленими перезарахованими предметами (тобто вносяться оцінки, отримані за попередній час навчання). Перезарахування здійснює декан факультету чи завідувач відділення.

До особової справи поновленого студента вкладають: витяг з наказу про зарахування, заяву й академічну довідку.

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5329 5720 0051 2468
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/

Доброго вечора. За нормами Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти, затвердженого наказо міносвіти від 15.VII.1996, поновлення до складу студентів здійснюється ректором (директором) вищого закладу освіти незалежно від тривалості перерви в навчанні, причини виключення, трудового стажу, форми навчання і з врахуванням здатності претендента успішно виконувати графік навчального процесу. Заява про переведення або поновлення повинна бути розглянута у вищому закладі освіти протягом двох тижнів, і заявникові повідомлені умови зарахування на навчання або причина відмови.

Зв'язатися з юристом
Босак (Бандурка) Назарій Орестович, місто Львів
ICQ:581230319
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Надання розгорнутої правової консультації, юридичних порад, правової інформації та юридичних роз'яснень, праця з документами правового характеру, юридично-претензійна робота, зроблення правового висновку, ведення правничого супроводу, загальна правова робота по судовому розгляду, відстоювання інтересів громадянина в органах виконавчої влади, деякий захист клієнта від проступків, робота по відносинах клієнта із судово-правоохоронними органами тощо-150 грн. за годину безпосередньо праці.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 5
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: 0637323860
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 1
Телефон: [email protected]