Редакція 

Стаття 67. Мета, організація, підстави та обсяг нагляду

Порівняти з редакцією статті від

Метою банківського нагляду є стабільність банківської системи та захист інтересів вкладників і кредиторів банку щодо безпеки зберігання коштів клієнтів на банківських рахунках.

Наглядова діяльність Національного банку України охоплює всі банки, їх відокремлені підрозділи, афілійованих та споріднених осіб банків, банківські групи, учасників банківських груп на території України та за кордоном, установи іноземних банків в Україні, а також інших юридичних та фізичних осіб у частині дотримання вимог цього Закону щодо здійснення банківської діяльності.

{ Частина друга статті 67 із змінами, внесеними згідно із Законами N 3024-VI ( 3024-17 ) від 15.02.2011, N 3394-VI ( 3394-17 ) від 19.05.2011 }

Національний банк України для цілей банківського нагляду має право отримувати від державних органів та інших осіб інформацію, у тому числі конфіденційну, щодо фінансового/майнового стану засновників банку та осіб, що набувають або збільшують істотну участь у банку, їх ділової репутації, джерел походження коштів, що використовуватимуться для формування статутного капіталу банку.

{ Статтю 67 доповнено новою частиною згідно із Законом N 3024-VI ( 3024-17 ) від 15.02.2011 }

Державні органи та інші особи зобов'язані протягом 20 днів з дня отримання запиту Національного банку України надати йому відповідну інформацію.

{ Статтю 67 доповнено новою частиною згідно із Законом N 3024-VI ( 3024-17 ) від 15.02.2011 }

При здійсненні банківського нагляду Національний банк України має право вимагати від банків та їх керівників, банківських груп, учасників банківських груп усунення порушень банківського законодавства, виконання нормативно-правових актів Національного банку України для уникнення або подолання небажаних наслідків, що можуть поставити під загрозу безпеку коштів, довірених таким банкам, або завдати шкоди належному веденню банківської діяльності.

{ Частина п'ята статті 67 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3394-VI ( 3394-17 ) від 19.05.2011 }

Національний банк України має право запровадити особливий режим контролю за діяльністю банку та призначити куратора банку. Особливий режим контролю є додатковим інструментом банківського нагляду, що використовується, як правило, одночасно із заходами впливу, встановленими статтею 73 цього Закону. Під час здійснення процедури тимчасової адміністрації банку або особливого режиму контролю за діяльністю банку Національний банк України має право заборонити банку використовувати для розрахунків прямі кореспондентські рахунки та/або вимагати від банку проведення розрахунків виключно через консолідований кореспондентський рахунок.

{ Статтю 67 доповнено частиною згідно із Законом N 1617-VI ( 1617-17 ) від 24.07.2009 }

При здійсненні банківського нагляду Національний банк України може користуватися послугами інших установ за окремими угодами.

У разі відкликання у банку банківської ліцензії Національний банк України повідомляє про це відповідні органи банківського нагляду інших держав, в яких банк мав філії або кореспондентські та інші рахунки.

{ Частина восьма статті 67 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3024-VI ( 3024-17 ) від 15.02.2011 }

Національний банк України здійснює банківський нагляд у формі інспекційних перевірок та безвиїзного нагляду.

{ Частина дев'ята статті 67 в редакції Закону N 3024-VI ( 3024-17 ) від 15.02.2011 }

Національний банк України у межах безвиїзного нагляду має право письмово вимагати від банку копії документів, а також письмові пояснення з питань його діяльності.

{ Частина десята статті 67 в редакції Закону N 3024-VI ( 3024-17 ) від 15.02.2011 }

Банк зобов'язаний надавати на письмову вимогу Національного банку України відповідну інформацію та копії документів.

{ Частина статті 67 в редакції Закону N 3024-VI ( 3024-17 ) від 15.02.2011 }

Національний банк України у разі розгляду питань щодо застосування заходів впливу до конкретного банку має право запрошувати для надання пояснень голову правління (ради директорів) або голову спостережної ради цього банку, за винятком випадків призначення тимчасового адміністратора або відкликання у банку банківської ліцензії і призначення ліквідатора.

{ Частина статті 67 в редакції Закону N 3024-VI ( 3024-17 ) від 15.02.2011 }

При здійсненні нагляду за установами, що ведуть банківську діяльність в інших державах, Національний банк України співпрацює з відповідними органами цих держав. Повідомлення, надіслане відповідними органами інших держав, може використовуватися тільки в таких цілях:

для перевірки ліцензії установи на право ведення діяльності;

для перевірки права на здійснення банківської діяльності.

Національний банк України під час здійснення нагляду співпрацює з іншими державними органами, які здійснюють регулювання ринків фінансових послуг в Україні, та з відповідними органами нагляду за фінансовими установами іноземних держав. Співпраця відбувається на підставі укладених договорів, меморандумів чи в інших формах.

{ Статтю 67 доповнено частиною чотирнадцятою згідно із Законом N 3394-VI ( 3394-17 ) від 19.05.2011 }


Комментарии к ст. 67

Ви також можете отримати коментарі до ст. 67 Про банки і банківську діяльність. Юристи сайту, що спеціалізуються на конкретних сферах кодексів і законів, дадуть вичерпний коментар щодо будь-яких питань.


Ваше запитання *

Інші статті розділу

Зміни ст. 67 Про банки і банківську діяльність





Активні юристиАктивні юристи

онлайн
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 5
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: 0637323860


Типові договориБланки договорів