Судебная практика: решения


Судова практика - це сукупність рішень судів (в першу чергу вищих) по різних категоріях справ, грає роль допоміжного джерела права, заповнюючи прогалини, що існують в законодавстві.

У Російській Федерації судова практика не породжує обов'язкових норм, але робить значний вплив на діяльність судової системи, і на правову систему в цілому. Виділяється дві форми вираження судової практики в РФ:

  • керівні роз'яснення з питань застосування законодавства при розгляді конкретних видів справ, які даються Пленумом Верховного Суду і Пленум Вищого Арбітражного Суду РФ;
  • рішення судів різних рівнів по конкретних справах (їх називають прецедентом тлумачення).

Ці дві форми тлумачення надають вплив на механізми правового регулювання. Відповідно, судова практика відіграє найважливішу роль для всіх учасників процесу: фізичних і юридичних осіб. У теж час на законодавчому рівні правотворча функція за судовими органами не закріплена. Тому судову практику не можна зарахувати до форм права.

Отже, в російській правовій системі немає прямого визнання судових органів формами права. Однак судова влада має вплив на правову систему, виявляючи прогалини в законодавстві, узагальнюють у пленумах дані прогалини і виробляють рекомендації з їх визначенням.


№ дела / Дата Категория


Типові договориБланки договорівАктивні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 3
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: 0637323860