Чи впливає позбавлення батьківських прав на виплату аліментів?

Доброго вечора, панове.

Ми не можемо вивезти дитину за кордон. На скільки я знаю, батько дитини (з яким матір вже розведена) має дати на це згоду.

Але чолов'яга не приймає жодної участі у житті дитини. Більше того, його вже 2 роки ми не бачили (дитині 3 роки).

На призначення аліментів ми не подавали..

Моє питання полягає в тому чи можливо призначити аліменти та одночасно позбавити батька батьківських прав? Адже, як випливає з простої логіки, аліменти платить один з батьків... А якщо один з батьків позбавляється такого статусу, чи зберігаються за ним батьківські обов'язки у такому випадку?

Щиро буду вдячний за Ваші будь-які роз'яснення.

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Доброго вечора, шановний.

Позбавляють батьківськіх прав, обов'язки залишають.

До всиновлення дитини.

Але, зробити все одночасно навряд чі вийде. Хоча, в нас за гроши можливо все.
Зв'язатися з юристом
Nikjlay Kasyanov, місто Дніпро
Телефон:[email protected]
Skype:yurist4201
ICQ:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Дого
вірна. Минімальна вартість 200 грн. Монобанк картка № 4441114441485610 Рекомендую всем открыть Счёт
В этом банке, выгодно, и просто. Вот по этой ссылке https://monobank.ua/r/f955dT

Позбавлення батьківських прав спрямоване, перш за все, на захист прав і інтересів дитини. Для несумлінних батьків така відповідальність настає за умови:

  • винної поведінки батьків (чи одного з них),
  • свідомого нехтування ними своїх обов’язків.
  • Позбавлення батьківських прав є крайнім заходом впливу на недобросовісних батьків і це можливо тільки у наступних випадках:

    1) батьки без поважної причини залишили дитину у пологовому будинку або лікарні і протягом 6 місяців не цікавилися її подальшою долею;

    2) ухилення від виконання обов’язків по вихованню дитини. Це поняття широке, але довести таке ухилення насправді не просто. Ознаками такої поведінки може бути: свідома і навмисна відсутність турботи про розвиток дитини, її навчання, ігнорування потреб дитини, систематична невиплата аліментів. Це мають бути не одиничні випадки, а системна поведінка. Те, що хтось з батьків не може піклуватися про дитину через свою хворобу, чи з інших поважних причин, не є підставою для позбавлення батьківських прав;

    3) жорстоке поводження з дитиною. Це насильство над дитиною як кимось із батьків, так і їхніми співмешканцями, якщо батьки цьому не перешкоджають;

    4) хронічний алкоголізм або наркоманія. Це обов’язково потрібно підтвердити медичним висновком;

    5) експлуатація дитини, – примушування до жебракування, залучення до важкої праці;

    6) засудження за умисний злочин щодо дитини. Для цього необхідно отримати вирок суду.

    Кожну із цих підстав потрібно доводити і підтверджувати окремими доказами.Право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім’ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров’я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла 14 років.

    Зустрічаються випадки коли з позовами про позбавлення батьківських прав звертаються родичі дитини: бабуся, дідусь, брат, сестра, вітчим, мачуха.

    На практиці часто звертаються саме матері для того, щоб остаточно розірвати усі зв’язки з батьком своєї дитини. Поширеною причиною звернення є те, що після позбавлення батьківських прав жінці більше не треба буде просити у чоловіка дозвіл на виїзд дитини за кордон.Позбавити батьківських прав можливо тільки у судовому порядку!

    Послідовність дій:

    1. Збір доказів. Чи не найважливіший етап. Всі докази потрібно одразу подати з позовною заявою. Тому потрібно отримати всі можливі підтвердження несумлінної поведінки іншого із батьків, отримати всі довідки, характеристики. Вже на цьому етапі важлива допомога адвоката. Він не тільки підкаже що потрібно зібрати, а і зможе направити необхідні адвокатські запити. Це значно прискорить і полегшить процес збору доказів.
    2. Складання позовної заяви. У позові необхідно викласти детальну інформацію про конкретну ситуацію з батьком або матір’ю, вказати конкретні підстави позбавлення батьківських прав і навести докази, які підтверджують існування таких обставин. Також важливо обґрунтувати чому таке позбавлення буде відповідати інтересам дитини.
    3. Подача позову. У суд позовна заява подається вже разом з усіма підготовленими доказами. Позов подається до суду за зареєстрованим місцем проживання відповідача. Не забутьте обов’язково залучити до справи орган опіки та піклування в якості третьої особи.
    4. Звернення до органів опіки та піклування. Ці органи повинні надати до суду письмовий висновок про можливість позбавлення батьківських прав. Висновок органу опіки та піклування про доцільність позбавлення батьківських прав ще не гарантує перемогу в суді, суд може і не погодитися з цим висновком.
    5. Судовий розгляд позовної заяви про позбавлення батьківських прав. Такі справи не розглядаються за один раз. Будьте певні, що до суду вам доведеться з’явитися не менше трьох разів. Тому запасіться терпінням і хорошим адвокатом.
    6. Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану. Однак, можна самостійно звернутися до органів РАЦСу з рішенням, щоб пришвидшити процес його виконання.Наведу приблизний перелік документів, необхідних для позбавлення батьківських прав. У кожному конкретному випадку він може різнитися, але ось основні документи:
      • копія паспорта заявника;
      • довідка про місце проживання дитини разом з матір’ю (батьком) та підтвердження факту утримання дитини;
      • копія свідоцтва про народження дитини;
      • копія свідоцтва про розірвання шлюбу (за наявності);
      • письмовий висновок органів опіки та піклування;
      • характеристика з місця навчання дитини із зазначенням участі батьків у вихованні;
      • довідки з медичних закладів, дошкільних закладів, спортивних секцій, тощо;
      • довідка з місця роботи матері (батька), дані про доходи (того з батьків, хто звертається з позовом про позбавлення батьківських прав);
      • характеристика матері (батька) з місця роботи або проживання;
      • висновок психолога після бесіди з дитиною (психолог установи, в якій навчається дитина чи психолог органу опіки та піклування);
      • докази, що свідчать про аліментну заборгованість;
      • висновки лікарів, які підтверджують залежність одного з батьків від наркотиків або алкоголю;
      • докази вчинення насильства стосовно дитини, тощо.Усі докази повинні беззаперечно підтверджувати провину батька (матері) та свідчити про неможливість зміни поведінки.

        Суд не може винести рішення, ґрунтуючись тільки на словах позивача.Результатом набрання законної сили рішенням суду про позбавлення батьківських прав батька і/або матері є втрата всіх прав, заснованих на спорідненості з дитиною.

        Це означає, що такі особи:

        а) втрачають право на виховання дитини;

        б) втрачають немайнові права щодо дитини (втрачають право на спілкування з дитиною, визначення її місця проживання і навчання, тощо);

        в) перестають бути представниками дитини;

        г) втрачають права на пільги і державну допомогу;

        ґ) не можуть бути усиновлювачами та опікунами;

        д) не можуть розраховувати на майнові права, пов’язані з батьківством і материнством, які присуджувалися б їм при непрацездатності, а саме:

        – право на аліменти від такої дитини;

        – права на спадкування після цієї дитини;

        – права на управління майном дитини;

        – виплати аліментів, пенсій, грошової допомоги на дитину такому батьку або матері також припиняються.

        Дитина зберігає свої майнові права, засновані на факті спорідненості з особою, позбавленою батьківських прав, у тому числі: право на одержання аліментів від такої особи та на спадкування після неї.

        Аналізуйте судовий акт: Позбавлення батьківських прав допускається лише тоді, коли змінити поведінку батьків у кращу сторону неможливо, і ЛИШЕ при наявності вини у діях батьків» (ВС/КЦС від 13.03.2019 р. у справі № 631/2406/15-ц)

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5329 5720 0051 2468
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 5
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: 0637323860