індивідуальна форма навчання

26.07.2019

Хотілось би коментарів щодо індивідуальної форми навчання, а саме детальніше про педагогічний патронаж

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Особливості організації навчання дітей з особливими освітніми потребами представлено в листі МОН України №1/9-485 від 06.08.2018 “Організаційно-методичні засади освітнього процесу у спеціальних закладах освіти в 2018/2019 навчальному році”.

Відділ спеціальної педагогіки, кафедра педагогіки, психології та менеджменту освіти КНЗ КОР “Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів” надають роз’яснення, що для ефективного планування та здійснення освітнього процесу з дітьми, які мають особливі освітні потреби, у 2018/2019 навчальному році потрібно використовувати:

  • типову освітню програму спеціальних закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня для дітей з особливими освітніми потребами, затверджену наказом МОН України від 12.06.2018 № 627, з урахуванням положень наказу МОН України №815 від 26.07.2018 “Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.06.2018 №627”;
  • типову освітню програму початкової освіти спеціальних закладів загальної середньої освіти для учнів 1 класів з інтелектуальними порушеннями, затверджену наказом МОН України від 26.07.2018 №816;
  • типову освітню програму початкової освіти спеціальних закладів загальної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами, затверджену наказом МОН України №814 від 26.07.2018; зі змінами, внесеними наказом МОН України від 16.08.2018 № №917;
  • типову освітню програму спеціальних закладів загальної середньої освіти II ступеня для дітей з особливими освітніми потребами, затверджену наказом МОН України №813 від 26.07.2018;
  • типову освітню програму спеціальних закладів загальної середньої освіти III ступеня для дітей з особливими освітніми потребами, затверджену наказом МОН України №668 від 21.06.2018;
  • типову освітню програму спеціальних закладів загальної середньої освіти І ступеня для дітей з особливими освітніми потребами, затверджену наказом МОН України №693 від 25.06.2018.
  • Навчальні плани, уміщені у вищезазначених наказах МОН України, реалізуються в повному обсязі:

    • у спеціальних закладах загальної середньої освіти,
    • у спеціальних класах закладів загальної середньої освіти.

    Вони беруться за основу закладами загальної середньої освіти при створенні індивідуального навчального плану для дітей, які навчаються за індивідуальною формою

  • В умовах інклюзивного середовища навчання дітей з особливими освітніми потребами здійснюється відповідно до особливостей, що зазначені в індивідуальний програмі розвитку та з використанням індивідуального навчального плану та індивідуальної навчальної програми кожної дитини з особливими освітніми потребами.

    Індивідуальний навчальний план розробляється на основі навчального плану закладу освіти, що є складовою типової освітньої програми:

    • спеціальних закладів загальної середньої освіти,
    • спеціальних класів закладів загальної середньої освіти

    з урахуванням рекомендацій психолого-медико-педагогічної консультації або інклюзивно-ресурсного центру, а також особливостей типової освітньої програми, затвердженої вищезазначеними наказами МОН України.

    Індивідуальний навчальний план визначає перелік предметів, послідовність їх вивчення, кількість годин, що відводяться на вивчення кожного предмета за роками навчання, а також тижневу кількість годин.

    Для проведення корекційно-розвиткових занять (предметів) в індивідуальному навчальному плані учня передбачається від 3 до 8 годин на тиждень (кількість годин визначають психолого-медико-педагогічні консультації або інклюзивно-ресурсні центри).

    Такі години не враховуються під час визначення гранично допустимого тижневого навчального навантаження в індивідуальному навчальному плані для дитини з особливими освітніми потребами.

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5329 5720 0051 2468
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/

Добрий день.Прокоментуйте будь ласка положення про індивідуальну форму навчання, яке повинно було набути чинності з 1 липня 2019р. А саме детальніше про педагогічний патронаж. Ми живимо в сільській місцевості і моя дитина не зможе підти у 1 клас в цьому році (бо кількість дітей менше 5 осіб ). По закону - це індивідуальна форма навчання. Але ж раніше вона реалізовувалась у нас в школі так, що діти ходили в школу, але навчались за програмою, де кількість годин менша, ніж наприклад в класах, де 5 і більше дітей. В цьому році мені сказали, що так вже не буде. Перший клас це НУШ(з обладнанням), але менше 5 чоловік - це не клас. Тому нам сказали, що або сидіть дома ще рік, може через рік десь возьметься пята дитина, або водіть до школи у сусіднє село (7 км), про підвезення мова не йде. Бо школу в нашому селі то не закривають. Прочитавши зміни про індивідуальну форму положення, я зрозуміла, що залишилось для нас два варіанти: сімейна форма(але нам це не підходить,в мене немає можливості навчати дитину дома) і педагогічний патронаж. Ось до патронажу в мене багато запитань. По-перше, я не розумію, чому дітей, кі народились в сільській місцевості і які і так не мають багато спілкування з однолітками поставили на рівень дітей з вадами здоров'я. Чому до моєї здорової дитини повинен вчитель приходити додому? Якщо моя дитина хоче бути в колективі? Далі, читаю уважно положення "2. Здобуття освіти за формою педагогічного патронажу передбачає:

організацію освітнього процесу в умовах, найбільш сприятливих для дитини, у тому числі вдома або в закладі охорони здоров’я;

надання освітніх послуг відповідно до потреб дитини та у формі, що найбільш відповідає стану дитини та її індивідуальним можливостям;"

Але моїй дитині більш сприятливі умови це НЕ дома і НЕ в лікарні, а саме в ШКОЛІ. В мене питання: чи можн моя дитина, навчаючись на індивідуальній формі педагогічного патронажу, здобувати це навчання у школі?

Якщо я напишу заяву на цю форму, чи не відмовлять мені?Так як відмовили підти у 1 клас. Основна то причина - економія коштів. Хоча я казала, що не потрібно нам ні нових парт, ні планшетів, ні проектора. Ми просто хочемо, щоб наші діти ходили в школу. Чи не відмовлять нам знову, посилаючись на брак коштів?



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

Телефон: +38 (096)-109-76-08
Телефон: 0637323860
Телефон: +38 (097) 410 44 00
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 2
Телефон: [email protected]