Правомірність звернення стягнення на предмет застави

Кредитний договір та договір застави укладено 2008р.(ЗУ «Про забезпечення вимог кредиторів», який діяв тоді передбачав звернення стягнення на предмет застави виключно за рішенням суду). Згодом, а саме в 2011 році до вищевказаного ЗУ було внесено зміни внаслідок чого звернення стягнення стало можливим також і за виконавчим написом нотаріуса.

Пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень вищевказаного ЗУ «Про забезпечення вимог кредиторів» передбачено, що законодавчі та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

За вчиненням виконавчого напису нотаріуса Стягувач звернувся у березні 2019 року.

Чи мав він право вчиняти стягнення предмету застави, яке є похідним від правовідносин між Позичальником та Банком, які в свою чергу, утворилися внаслідок укладання кредитного договору та договору застави?

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Договором може бути визначено, відповідно до чинного законодавства, тоді можна застосовувати змінені норми закону. Однак, виконавчий припис нотаріуса можна оскаржити у судовому порядку з ряду інших причин.

Зв'язатися з юристом
Юношева Любовь Юрьевна, місто Харків
Телефон:+380952114823
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Вартість юридичних послуг завжди визначається індивідуально по кожній справі / ситуації / проблемі для кожного клієнта і залежить від обсягу та складності роботи, яку потрібно виконати, кількості часу, необхідного для її виконання.
Консультація від 500 грн.
Позовна заява від 2000 грн.
Заяви, клопотання, претензії, запити від 1500 грн.
Представництво інтересів в суді від 2000 грн.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 5
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: 0637323860
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 1
Телефон: [email protected]