Стаття 34. Правове регулювання трудових відносин, Про кооперацію

03.02.2017

Які конкретно вимоги встановлені законодавством до форми і системи оплати праці членів кооперативу та найманих працівників? Дякую!

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Згідно закону «Про кооперацію», трудові відносини в кооперативних організаціях регулюються цим законом, законодавством про працю, статутами кооперативних організацій та правилами їх внутрішнього розпорядку. Для здійснення мети і статутних завдань кооперативна організація може залучати до роботи за трудовим договором осіб, які не є її членами, з ними може укладатися контракт. Кооперативна організація самостійно визначає форми і систему оплати праці своїх членів і найманих працівників. За рішенням загальних зборів членів кооперативу працівникам кооперативу можуть надаватися додаткові пільги соціального захисту за рахунок доходу кооперативу. Кооперативна організація забезпечує додержання встановлених відповідно до законодавства вимог з охорони праці, техніки безпеки, санітарних вимог на виробництві. Кооперативна організація несе відповідальність за шкоду, заподіяну здоров'ю членів кооперативу-фізичних осіб, найманих працівників внаслідок виконання ними своїх службових обов'язків, відповідно до закону.

За Модельним законом СНД про кооперативи та їх об’єднання (союзи) від 6.12.1997, який має рекомендаційно-зразковий характер, трудові відносини в кооперативах і союзах кооперативів регулюються законодавством та статутами таких двох видів організацій. Кооперативи та їх союзи самостійно визначають розмір оплати праці. Трудові відносини з працівниками, які займають виборні посади в кооперативах і їх союзах, регулюються їх статутами. Час роботи в таких організаціях зараховуються в загальний і безперервний трудовий стаж учасника чи працівника на підставі запису в трудових книжках. Кооператив та союз кооперативів мали б вносити до фонду соціального страхування, пенсійного фонду, фонду зайнятості та інші фонди страхові відрахування зі своїх доходів в порядку, установленому законом. Сільськогосподарським кооперативам законодавчо рекомендується самостійно визначати форми і системи оплати праці учасників і працівників кооперативу. Допускається виконання робіт учасниками житлових, будівельних й подібних їм кооперативів на основі членських відносин.

За законом України «Про споживчу кооперацію», дисциплінарні стягнення (включаючи звільнення з роботи) на осіб, які займають виборні платні посади в споживчому товаристві або спілці споживчих товариств та їх відсторонення від роботи застосовуються в порядку, передбаченому їх статутами та законодавством. Організації споживчої кооперації несуть відповідальність за шкоду, заподіяну здоров'ю та працездатності працівників. Для охорони здоров'я працівників у системі споживчої кооперації створюється мережа лікувально-профілактичних, санаторно-курортних та оздоровчих закладів.

Зв'язатися з юристом
Босак (Бандурка) Назарій Орестович, місто Львів
ICQ:581230319
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Надання розгорнутої правової консультації, юридичних порад, правової інформації та юридичних роз'яснень, праця з документами правового характеру, юридично-претензійна робота, зроблення правового висновку, ведення правничого супроводу, загальна правова робота по судовому розгляду, відстоювання інтересів громадянина в органах виконавчої влади, деякий захист клієнта від проступків, робота по відносинах клієнта із судово-правоохоронними органами тощо-150 грн. за годину безпосередньо праці.

Доброго вечора, Сергій. Згідно ст.26 ЗУ "Про кооперацію" :

Виробничі сільгоспкооперативи виплачують своїм членам:

  • заробітну плату;
  • кооперативні виплати;
  • виплати на паї.

Заробітна плата нараховується та виплачується у загальновстановленому порядку, прийнятому для заробітної плати, за формами та системами, встановленими сільгоспкооперативом відповідно до норм чинного трудового законодавства.

Кооперативні виплати — це частина доходу, що розподіляється за результатами фінансового року між членами сільгоспкооперативу пропорційно їх участі в господарській діяльності у порядку, визначеному рішенням вищого органу управління (ст. 26 Закону про кооперацію).

Більш конкретно вам відповість на це питання бухглалтер, а не юристи.

Зв'язатися з юристом
Майоренко Маргарита Сергіївна, місто Дніпро
Телефон:[email protected]
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Особисті консультації (в особистих повідомленнях на сайті чи по е-mail) здійснюються на платній основі, оплата - від 100 грн (в залежності від складності питання).

Написання позовів, договорів, скарг, інших процесуальних документів - ціна договірна.

Подякувати за консультацію ви можете слідуючим чином:
карта Приват Банку 5168742014400562;
гаманець Вебмані - U239534735859.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 5
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: 0637323860
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 1
Телефон: [email protected]