Звукова реклама магазину

Магазин прилаштував до фасаду нежитлового будинку засіб звукового відтворення та транслює рекламу. Однотонно, гучно діє на психіку людей які ходять по вулиці та проживають поряд. Що вони порушують та що можна зробити щоб вони якось її прибрали або щось зробили на законному рівні?

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Якщо рекламна конструкція розміщена без дозволу, складається акт обстеження та направляється до Департаменту містобудування та архітектури

Спочатку власнику рекламного засобу надсилають вимогу самостійно демонтувати конструкцію. Якщо він не реагує, конструкцію вносять до Наказу про демонтаж комунальним підприємством.

Демонтаж проводиться за складеним графіком – час демонтажу залежить від погоди, технічних можливостей та місця розташування конструкцій.

Час, за який незаконну рекламу мають прибрати, не називають.

Вся реклама в місті повинна мати дозвіл, незалежно від того, на якій будівлі вона знаходиться і кому належить будинок. Такий порядок розміщення реклами, затверджений міською владою.Відповідь заявнику мають дати протягом 14 робочих днів.

Як перевірити законність реклами?

Залишити звернення на 1551. Такі запити є офіційними та обробляються відповідно до закону.

На всіх рекламних засобах має бути маркування з інформацією про власника. Але у будь-якому випадку треба перевіряти власника за базою – вона є у вільному доступі.

Залишити звернення на сайті КП «Київреклама» у розділі «Я інспектор». Розділ створено для швидкого реагування на запити, які обробляються швидше, але не є офіційними.

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5329 5720 0051 2468
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/

Уточніть будь ласка! В Законі України про рекламу про гучномовці та звуковий супровід взагалі нічого не сказано. Звертався в Архітектуру та містобудування вони надали відповідь що дане питання до них не відноситься. Чи відноситься гучномовець до елементу реклами? Мене відправляють в держпромспоживслужбу та кажуть це порушення прав споживачів я перечитав Закон то там теж не відноситься що робити.

Відповідно до ч. 7 ст. 8 Закону України «Про рекламу», розміщення реклами та/або рекламних засобів на підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (у тому числі опорах) зовнішнього освітлення забороняється.«Вуличне радіо» спричиняє шумове забруднення міста (перевищення допустимого рівня шуму від 2-х до 14-ти децибел), порушення прав громадян, зокрема на особисту безпеку, примусове нав'язування чийогось комерційного інтересу.Таким чином, постійні звукові сповіщення на зупинках громадського транспорту створюють певний звуковий фон, який може заважати людині почути інші звуки, в тому числі звуки транспорту, що наближається. Це може створювати загрозу для фізичної безпеки громадян, адже людина вчасно не зможе відреагувати на небезпеку.

Також, ця реклама завдає шкоди споживачам реклами, зокрема, шляхом посилення рівня шуму.

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»: з метою відвернення, зниження і досягнення безпечних рівнів виробничих та інших шумів повинні забезпечуватися, зокрема «організаційні заходи для відвернення і зниження виробничих, комунальних, побутових і транспортних шумів, включаючи запровадження раціональних схем і режимів руху транспорту та інших пересувних засобів і установок у межах населених пунктів».

Встановлення так званого «вуличного радіо» не сприяє зниженню рівня шуму. Навпаки, постійні голосові повідомлення можуть завдавати шкоду мешканцям будинків, які знаходяться поруч, в тому числі становити втручання у їх приватне життя, а відтак, порушення Конституції України та статті 8 Європейської Конвенції з прав людини.

Відповідно до ч. 3 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015 р. № 667, Держпродспоживслужба відповідно до покладених на неї завдань, зокрема:

  • бере учать у визначенні факторів, що можуть мати шкідливий вплив на здоров’я людини, у проведенні оцінки ризику та встановленні ступеня створюваного ними ризику;
  • здійснює контроль за дотриманням законодавства про рекламу в частині захисту прав споживачів реклами, приймає рішення про визнання реклами недобросовісною, прихованою, про визнання порівняння в рекламі неправомірним з одночасним зупиненням її розповсюдження.

З огляду на викладене вище та на підставі ст.ст. 5, 7, 15, 19, 20 Закону України «Про звернення громадян», ПРОШУ:

  1. Розглянути це звернення.
  2. Провести перевірку викладених в цьому зверненні фактів порушень та вжити заходів відповідно до наданих повноважень, у разі наявності підстав – накласти штраф на відповідальних за порушення осіб.
  3. Повідомити мене про результати розгляду звернення у визначений законодавством строк на електронну адресу: АДРЕСА.

ДАТА Так потрибно скаржитись

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5329 5720 0051 2468
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/

16.06.2020 в 19:00:05 відповідь для Віктор

Є ідея щодо звернення до Держпродспожив служби. Адже саме вони здійснюють нагляд за дотримання санітарних норм.

У нас є ст 182 Кодексу про адміністративні порушення щодо Порушення вимог законодавчих актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях.

Тому - ймовірно першою могла б відреагувати поліція. Далі - Держпродспоживслужба.

ст 24 ЗУ Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення говорить про те, що підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму...зобов'язані забезпечувати під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування.....тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площадках, а також рівні шуму в прилеглих до них жилих і громадських будівлях, що не перевищують рівнів, установлених санітарними нормами.

Гранично допустимі рівні шуму встановлені Наказом МОЗ N 463 від 22.02.2019 " Про затвердження Державних санітарних норм допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови"

Зв'язатися з юристом
Евгения Ярмолюк
E-mail:[email protected]


Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 3
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: 0637323860