Технічна документація

28.07.2016

Необхідне Ваше роз'яснення.

У разі,якщо громадянин розробляє технічну документацію на підставі зареєстрованого документу,що посвідчує право власності на майно(будівлю),і після отримання витягу з ДЗК розробляє детальний план території,який відповідає земельній ділянці у технічній документації,орган місцевого самоврядування має право затвердити таку документацію?

Ваш коментар *

Відповіді юристів

1. Відповідно до норм Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24 травня 2001 року, у разі виявлення змін щодо складу, технічного стану, власників будинків тощо, суб'єкти господарювання  вносять до інвентаризаційних документів відповідні виправлення та доповнення. При наявності  змін  технічний паспорт замінюється на новий з позначкою про це в старому технічному паспорті, який залишається у замовника. Матеріал має  бути  сконцентрований в одній інвентаризаційній справі (паралельні справи не заводяться). Усі матеріали   мають   бути  пронумеровані  за  порядком  їх розміщення в інвентаризаційній справі,  унесені до опису. Роботи  з  інвентаризації всіх об'єктів повинні здійснюватися на  замовлення та за обов'язковою участю замовника (замовників), у присутності  якого  (яких) проводиться обстеження, що фіксується в абрисі  чи  ескізі,  з  обов'язковим  підписанням  ним  (ними) цих документів. Під час    виконання   технічної   інвентаризації   необхідно дотримуватися такої черговості робіт: вивчення документів, що  стосуються  інвентаризації;  виконання обстеження, обмірів, складання схематичних креслень земельних ділянок, будинків, допоміжних будівель та споруд. На кожний об'єкт (у тому числі на захисні споруди) заводиться окрема  інвентаризаційна  справа  і запроваджується літерування та нумерація   будинків,  допоміжних  будівель  та  споруд. До  складу  технічної документації постійного зберігання включаються: технічний паспорт на квартирний (багатоповерховий) житловий будинок; проектно-кошторисна  документація  зі  схемами  влаштування внутрішньобудинкових    мереж     водопостачання, каналізації, центрального опалення, тепло-, газо-, електропостачання тощо; акти державної  комісії  про  приймання  жилого  будинку  в експлуатацію; паспорти котельного господарства,  котлові  книги,  у  разі наявності вбудованих та прибудованих котелень; паспорти ліфтового господарства; акти  приймання-передачі  жилого будинку у разі зміни його власника чи балансоутримувача. Технічна   документація   коректується  в  міру  зміни технічного стану будинку,  переоцінки основних фондів,  проведення його   капітального  ремонту  або  реконструкції,  переобладнання, перепланування та зміни цільового  призначення  будинку,  квартири (кімнати).

До  складу  документації,  яка  ведеться   виконавцями послуг, входять: кошториси, описи робіт на поточний і капітальний ремонт; акти технічних оглядів; журнали заявок жителів; протоколи вимірювань опору електромереж (за наявності); протоколи вимірювань вентиляції.

2. На підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику безоплатно видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Витяг містить всі відомості про земельну ділянку, внесені до Поземельної книги. Складовою частиною витягу є кадастровий план земельної ділянки. На підтвердження внесення до Державного земельного кадастру відомостей про обмеження у використанні земель заявнику безоплатно видається витяг з Державного земельного кадастру. Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку може бути виданий будь-яким Державним кадастровим реєстратором, адміністратором центру надання адміністративних послуг, уповноваженою посадовою особою виконавчого органу місцевого самоврядування. Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку містить усі відомості про земельну ділянку, внесені до Поземельної книги. Складовою частиною витягу є кадастровий план земельної ділянки, сформований як викопіювання з кадастрової карти (плану) території відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Отримання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку є обов'язковим при вчиненні правочинів щодо земельної ділянки (крім складення заповітів). Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку видається заявнику в день надходження заяви. За витяг із держземкадастру-у частині випадків-справляється адміністративний збір.

Органи державної влади, органи місцевого самоврядування мають право на отримання засвідчених копій усіх документів Державного земельного кадастру та витягів з них, якщо це пов'язано із здійсненням ними повноважень, встановлених законом. Витяг з Державного земельного кадастру підписується Державним кадастровим реєстратором, адміністратором центру надання адміністративних послуг, уповноваженою посадовою особою виконавчого органу місцевого самоврядування, нотаріусом та посвідчується його печаткою.

3. Детальним планом території, згідно із законом «Про регулювання містобудівної діяльності» від 2011 р., детальний план території - містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території. Детальний план у межах населеного пункту уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частини території. Детальний план розробляється з метою визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту, призначених для комплексної забудови чи реконструкції.

Детальний план території визначає: 1) принципи планувально-просторової організації забудови; 2) червоні лінії та лінії регулювання забудови; 3) функціональне призначення, режим та параметри забудови однієї чи декількох земельних ділянок, розподіл територій згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами; 4) містобудівні умови та обмеження (у разі відсутності плану зонування території) або уточнення містобудівних умов та обмежень згідно із планом зонування території; 5) потребу в підприємствах і закладах обслуговування населення, місце їх розташування; 6) доцільність, обсяги, послідовність реконструкції забудови; 7) черговість та обсяги інженерної підготовки території; 8) систему інженерних мереж; 9) порядок організації транспортного і пішохідного руху; 10) порядок комплексного благоустрою та озеленення, потребу у формуванні екомережі; 11) межі прибережних захисних смуг і пляжних зон водних об’єктів (у разі відсутності плану зонування території).

Детальний  план  території  розробляється  для територій житлових   районів,   мікрорайонів,   кварталів   нової  забудови, комплексної   реконструкції  кварталів,  мікрорайонів  застарілого житлового  фонду,  територій  виробничої,  рекреаційної  та  іншої забудови.  Послідовність  розроблення та площі територій, для яких розробляються  детальні  плани, визначає відповідний уповноважений орган  містобудування  та  архітектури  відповідно до генерального плану  населеного  пункту,  а якщо територія розташована за межами населеного пункту, відповідно до схеми планування території району.

4. Детальний  план  території,  яка  розташована  в  межах населеного   пункту,  розглядається  і  затверджується  виконавчим органом  сільської,  селищної,  міської  ради,  а  за  відсутності затвердженого  в установленому порядку плану зонування території-відповідною  сільською, селищною, міською радою протягом 30 днів з дня  його  подання! Детальний план  території, розташованої за межами населеного пункту,   розглядається   і  затверджується  відповідною  районною державною  адміністрацією протягом 30 днів з дня його подання, а в разі  відсутності  адміністративного  району  -  відповідно обласною,  Київською  міською  державними  адміністраціями! Детальний план  території,  розташованої за межами населеного пункту,   розглядається   і  затверджується відповідною  районною державною  адміністрацією протягом 30 днів з дня його подання, а в разі  відсутності  адміністративного  району  -  відповідно  обласною,  Київською  міською  державними  адміністраціями!

 

Зв'язатися з юристом
Босак (Бандурка) Назарій Орестович, місто Львів
ICQ:581230319
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Надання розгорнутої правової консультації, юридичних порад, правової інформації та юридичних роз'яснень, праця з документами правового характеру, юридично-претензійна робота, зроблення правового висновку, ведення правничого супроводу, загальна правова робота по судовому розгляду, відстоювання інтересів громадянина в органах виконавчої влади, деякий захист клієнта від проступків, робота по відносинах клієнта із судово-правоохоронними органами тощо-150 грн. за годину безпосередньо праці.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 5
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: 0637323860
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 1
Телефон: [email protected]