працевлаштування в поліції

13.07.2016

якщо людина 8 років тому була засуджена за 309 ст. КК України п.1 та відбула умовне покарання проходила службу в лавах ЗСУ строкову та за мобілізацією, приймала участь в антитерористичній операції, та була учасником бойових дій , протягом останніх 8 років не мала жодного приводу, як адмінстративного так і карного чи можливе за такої ситуації працевлаштування її в національну поліцію

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Доброго дня, Михайло.  В вимогах до кандидатів, які бажають працювати в національній поліції, заборони про неможливість проходити службу в поліції з погашенною судимістю не встановлено, ст. 49 ЗУ "Про національну поліцію:

1. На службу в поліції можуть бути прийняті громадяни України віком від 18 років, які мають повну загальну середню освіту, незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, які володіють українською мовою.

 2. Вимоги щодо рівня фізичної підготовки для поліцейських та кандидатів, які вступають на службу в поліції, затверджує Міністерство внутрішніх справ України.

 3. Незалежно від професійних та особистих якостей, рівня фізичної підготовки та стану здоров’я на службу в поліції не можуть бути прийняті особи у випадках, визначених частиною другою статті 61 цього Закону, а також особи які:

 1) відмовляються від взяття на себе зобов’язань дотримуватися обмежень та/або від складання Присяги поліцейського, визначених законом;

 2) особи, які звільнені або мали бути звільнені з посад на підставі Закону України "Про очищення влади".

Але також слід брати до уваги ст. 61, де вказано:

1. На поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України "Про запобігання корупції", цим та іншими законами України.

 2. Не може бути поліцейським:

 1) особа, визнана недієздатною або обмежено дієздатною особою;

 2) особа, засуджена за умисне вчинення тяжкого та особливо тяжкого злочину, у тому числі судимість якої погашена чи знята у визначеному законом порядку;

 3) особа, яка має непогашену або незняту судимість за вчинення злочину, крім реабілітованої;

 4) особа, щодо якої було припинено кримінальне провадження з нереабілітуючих підстав;

 5) особа, до якої були застосовані заходи адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією;

 6) особа, яка відмовляється від процедури спеціальної перевірки під час прийняття на службу в поліції або від процедури оформлення допуску до державної таємниці, якщо для виконання нею службових обов’язків потрібен такий допуск;

 7) особа, яка має захворювання, що перешкоджає проходженню служби в поліції. Перелік захворювань, що перешкоджають проходженню служби в поліції, затверджується Міністерством внутрішніх справ України спільно з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

 8) особа, яка втратила громадянство України та/або має громадянство (підданство) іноземної держави, або особа без громадянства;

 9) особа, яка надала завідомо неправдиву інформацію під час прийняття на службу в поліції.

 3. За поліцейськими зберігаються всі права, визначені для громадян України Конституцією та законами України, крім обмежень, встановлених цим та іншими законами України.

 4. Поліцейський не може бути членом політичної партії.

 5. Поліцейський не може організовувати страйки та брати участь у страйках.

За ч.1 ст. 307 максимальне покарання встановлено до 8 років, згідно ст. 12 ККУ, де вказується класифікація злочинів вказано, що тяжким злочином є злочин, за який передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше десяти років. Отже злочин згідно ч.1 ст. 307 КК - це тяжкий умисний злочин, причому у ст. 61 вказано, що поліцейським не може бути особа, засуджена за умисне вчинення тяжкого та особливо тяжкого злочину, навіть, якщо  судимість  за тяжкий злочин погашена чи знята у визначеному законом порядку. Тому ваше працевлаштування в національну поліцію малоймовірне.

Зв'язатися з юристом
Майоренко Маргарита Сергіївна, місто Дніпро
Телефон:[email protected]
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Особисті консультації (в особистих повідомленнях на сайті чи по е-mail) здійснюються на платній основі, оплата - від 100 грн (в залежності від складності питання).

Написання позовів, договорів, скарг, інших процесуальних документів - ціна договірна.

Подякувати за консультацію ви можете слідуючим чином:
карта Приват Банку 5168742014400562;
гаманець Вебмані - U239534735859.

йдеться мова не про 307 а про 309 ст. тобто максимальне покарання до 3-ох років, а значить злочин кваліфікується як злочин середньої тяжкості. За таких умов працевлаштування можливе ?

Вибачте будь ласка, ви дійсно вказали 309, так, по ч.1 ст.309 :

1. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту -

караються штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Максимальне покарання - обмеження волі до 3 років. Тобто це не тяжкий злочин, а середньої тяжкості і судимість у вас погашена, тому ви маєте шанс працевлаштуватись в поліції.

Зв'язатися з юристом
Майоренко Маргарита Сергіївна, місто Дніпро
Телефон:[email protected]
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Особисті консультації (в особистих повідомленнях на сайті чи по е-mail) здійснюються на платній основі, оплата - від 100 грн (в залежності від складності питання).

Написання позовів, договорів, скарг, інших процесуальних документів - ціна договірна.

Подякувати за консультацію ви можете слідуючим чином:
карта Приват Банку 5168742014400562;
гаманець Вебмані - U239534735859.

Доброго времени суток!

На данный момент участвую в конкурсе (младший инспектор кинолог- в полицию) В 2004 году привлекался по статье 185"кража", после того больше не привлекался к уголовной и к административной ответственности!

Я нахожусь сейчас на самой главной и заключительной стадии конкурса (собиседование) которое будет проходить 14 августа 2020.

Скажите пожалуйста, есть ли у меня шансы поступить на работу в полицию?

Все тесты и физ подготовку здал на отлично!



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 9
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: +38 (096)-109-76-08
Телефон: 0637323860
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 1
Телефон: [email protected]