Стаття 194. Стягнення аліментів за минулий час та заборгованості за аліментами, Сімейний кодекс України

19.04.2016

Доброго дня, Маргарита. Як, на Вашу думку, бути у ситуації, коли виконавчий лист видав суд ще у 2000р., а стягувач подала заяву про відкриття виконавчого провадження тільки у 2012р. Чи можна заявити, що вона втратила право пред'являти його до виконання? У 2000р. суди самі направляли такі листи, але відповідно до норм СК стягувач сам повинен пред'являти його до виконання, тобто стягувач в даному випадку повинна була у 2004р. подати відповідну заяву?Чи можна заперечити застосування правил ч.2 ст.194 СК на підставі того,що виконавчий лист не було пред'явлено вчасно?

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Доброго вечора, Катерина. В ч.2 ст.194 СК не застосовується, якщо стягувач не пред"явила виконовчий лист до виконання. В ч.2 чітко вказано, що за весь минулий час аліменти мають спрачуватись у разі коли:

  • виконачий лист був пред"явленний до виконання ( а в нашому випадку він навіть не був пред"явлений);
  • платник аліментів перебував за кордоном весь цей час або його розшукували.

Тому я не вважаю, що стягувач має право на отримання аліментів за всі роки. А закон як відомо зворотної сили немає. Зараз застосовуються діючі зараз норми СК. Дія в часі для СК такаж як і для цивільного законодавства, а в ст. 5 ЦК У вказано:

1. Акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності.

2. Акт цивільного законодавства не має зворотної дії у часі, крім випадків, коли він пом'якшує або скасовує цивільну відповідальність особи.

3. Якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності.

Зв'язатися з юристом
Майоренко Маргарита Сергіївна, місто Дніпро
Телефон:[email protected]
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Особисті консультації (в особистих повідомленнях на сайті чи по е-mail) здійснюються на платній основі, оплата - від 100 грн (в залежності від складності питання).

Написання позовів, договорів, скарг, інших процесуальних документів - ціна договірна.

Подякувати за консультацію ви можете слідуючим чином:
карта Приват Банку 5168742014400562;
гаманець Вебмані - U239534735859.

Відповідно до Закону " Про виконавче провадження" виконавче провадження відкривається на підставі виконавчого документа, який містить усі встановлені Законом(ст.18 зазначеного Закону) реквізити за заявою стягувача. Відповідно до ч.3 ст.22 згаданого Закону рішення про стягнення аліментів можуть бути пред'явлені для виконання протягом усього періоду, на який присуджені платежі. Крім того, стягнення заборгованості по аліментам за минулий час має свої особливості.Тут необхідно встановлювати причини, через які виникла ця ситуація. Відповідно до ст. 197 Сімейного Кодексу Ви маєте можливість звернутись до суду з позовом про зменшення або про звільнення від сплати аліментів. Це залежить від конкретних обставин. Необхідно з'ясувати з яких причин виконавчий лист не пред'являвся до 2012 року, майновий стан Ваш та стягувача та ряд інших питань.Правила ч.2 ст.194 СК будуть застосовані лише у випадку доведення стягувачем факту ухилення від сплати аліментів. Якщо Ви доведете в суді те, що виконавчий лист не був пред'явлений з вини стягувача-можете просити суд звільнити Вас від обов'язку по сплаті аліметів.

Зв'язатися з юристом
Клеменко Катерина Вікторівна
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Консультации общего характера - бесплатно.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 5
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: 0637323860
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 1
Телефон: [email protected]