Стаття 35. Питання щодо ймовірності взаємодії світської та релігійної системи освіти на добровільних засадах.

Щодня ми спостерігаємо за кожним кроком України дорогою до Європейської спільноти. На мій погляд, помилковою є думка про те, що тільки економікою можна вирішити проблеми незалежної України . Всім відомо , що саме від духовного розвитку підростаючого покоління залежить яким буде майбутнє цілого народу. Такі моральні цінності як справедливість, взаємоповага, чесність, солідарність, порядність,патріотичність , гідність є сферою суспільного буття, де інтереси держави та церкви пересікаються . Тільки духовність молодого покоління, їх беззастережний патріотизм , повага до власної країни та її традицій – саме ці чинники можуть бути надійною та головною запорукою міцності Української держави. Освітні системи Західної Європи,а також окремих посткомуністичних країн характеризуються запровадженням релігійної освіти у вигляді самостійних дисциплін у навчальних закладах всіх форм власності та гарантують учням право вільного вибору . В умовах входження освіти України до Болонського процесу держава, органи керівництва мають створити систему необхідних матеріально-культурних та фінансових заходів підтримки, заохочення молоді та молодих фахівців та розглянути питання щодо взаємовідносин школи та церкви.

За статтею 35 Конституції України " Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви. ". Народні депутати ВРУ піднімали питання про взаємодію світської та релігійної систем освіти , а також про введення релігієзнавства як самостійної дисципліни. Хотілося б дізнатися Вашу думку про такі взаємовідносини , якщо б вони були на добровільних засадах , як , до прикладу , це є встановлено у Польщі. Буду чекати Вашої відповіді, спасибі.

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Доброго вечора, Яна. Це питання більш для сайтів, де проводиться громадське обговорення, а не для сайту юридичних консультацій. На мою думку, релігієзнавство може бути введене як самостійна дисципліна, але відвудування таких занять повинно відбуватись на добровільних засадах.

Зв'язатися з юристом
Майоренко Маргарита Сергіївна, місто Дніпро
Телефон:[email protected]
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Особисті консультації (в особистих повідомленнях на сайті чи по е-mail) здійснюються на платній основі, оплата - від 100 грн (в залежності від складності питання).

Написання позовів, договорів, скарг, інших процесуальних документів - ціна договірна.

Подякувати за консультацію ви можете слідуючим чином:
карта Приват Банку 5168742014400562;
гаманець Вебмані - U239534735859.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 9
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: +38 (096)-109-76-08
Телефон: 0637323860
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 1
Телефон: [email protected]