Запис в трудовій книжці про позбавлення права обіймати посади

11.11.2015

Добрий день. Ми прийняли працівника на робочу спеціальність. Він був раніше засуджений із додатковим видом покарання у вигляді заборони займати посади у правоохоронних органах. Наше підприємство є виробничим і жодного відношення до правоохоронних органів не має.

Днями ми отримали від місцевого управління державної пенітенціарної служби повідомлення про те, що він позбавлений права обіймити посади у правоохоронних органах та що зобовязані звільнити працівника з посади, яку він займає і права на яку позбавлений та внести до трудової книжки запис про те, на якій підставі, на який строк і які посади він позбавлений обіймати.

Якщо із звільненням все зрозуміло - ми не повинні звільняти, оскільки ми не правоохоронний орган.

Питання у записі в трудову. За ст. 32 Кримінально виконавчого кодексу України зобов'язання админістрації підприємства - звільнити за п. 7 ст. 36 КЗПП та записати, які посади особі заборонено обіймати. І такий запис вноситься разом із записом про звільнення (ми вже передивились безліч прикладів і консультацій щодо заповнення)

При звільненні з МВС такого запису не зробили, оскільки звільнили до винесення вироку.

Чи повинні ми вносити такий запис і на якій підставі? Ми не знайшли жодного прикладу внесення такого запису при прийомі чи після прийому на роботу. В нашому випадку запис про прийом вже внесена, а повідомлення зі служби надійшло після того, як робітник відніс їм копію наказу про прийом.

А ще в п. 10.4. інструкції про виконання покарань не пов'язаних, із позбавленням волі, написано, що якщо діяльність для засудженого не є професійною, то повідомлення підприємству не надсилається та запис не вноситься. Чи може це стосуватися і нашого випадку? Адже ми не правоохоронний орган, спеціальність - робоча, за заборонені посади у правоохоронних органах?

Пенітенціарна служба наполягає "щоб було".

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Доброго дня, Володимир. Якщо у вироку вказано, що засудженний не має право обіймати посади у правоохоронних органах, то до інших підприємств це не повинно відноситись. Так, в ст. 32 КВК У вказані обовязки адміністації підприємства, але це стосується випадків коли особа займає заборонені посади, які вказані у вироку суду. Якщо вироком суду особі не заборонено працювати у виробничому підприємстві, то я не розумію, чому пенітенціарна служба вимагає таких дій.

Зв'язатися з юристом
Майоренко Маргарита Сергіївна, місто Дніпро
Телефон:[email protected]
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Особисті консультації (в особистих повідомленнях на сайті чи по е-mail) здійснюються на платній основі, оплата - від 100 грн (в залежності від складності питання).

Написання позовів, договорів, скарг, інших процесуальних документів - ціна договірна.

Подякувати за консультацію ви можете слідуючим чином:
карта Приват Банку 5168742014400562;
гаманець Вебмані - U239534735859.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 5
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: 0637323860