Спадкова справа

17.09.2020
Розділ: Наследство

Хотіла б у Вас уточнити.

В червні цього року померла моя бабуся. В неї було два сина, один з них - це мій батько, який помер у 2018 році, а інший син- помер у серпні цього року, який і був спадкоємцем по заповіту.

В мого батька є 3 дітей, а в мого дядька, який помер, дружина і діти. В такому випадку, хто отримає спадщину?

Родичі мого дядька, який був спадкоємцем по заповіту, але не встиг відкрити спадкову справу?( Спадкова трансмісія)

Чи може я та мої брати, замість мого батька?( Наслідування по праву представлення)

Дякую.

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Перелік осіб, які мають право на обов'язкову частку, що визначений статтею 1241 ЦК, є вичерпним і розширеного тлумачення не потребує.

При визначенні розміру обов'язкової частки в спадщині враховуються всі спадкоємці за законом першої черги, увесь склад спадщини, зокрема, право на вклади в банку (фінансовій установі), щодо яких вкладником було зроблено розпорядження на випадок своєї смерті, вартість речей звичайної домашньої обстановки та вжитку, вартість заповідального відказу.

За згодою особи, яка має право на обов'язкову частку у спадщині, належна їй частка визначається з майна, не охопленого заповітом. У разі незгоди ця частка визначається з усього складу спадщини.

Той зі спадкоємців, який має право на обов'язкову частку у спадщині та проживав разом із спадкодавцем на день його смерті, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо у визначеному законом порядку не відмовився від неї. Якщо той зі спадкоємців, хто має право на обов'язкову частку та не проживав зі спадкодавцем на день його смерті, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

У разі порушення права спадкоємців на обов'язкову частку у спадщині суд може вирішувати питання про недійсність свідоцтва про право на спадщину лише в тій частині, яка складає обов'язкову частку.Справи про спадкування за законом мають вирішуватись на основі правил глави 86 ЦК.Якщо постійне проживання особи зі спадкодавцем на час відкриття спадщини не підтверджено відповідними документами, у зв'язку із чим нотаріус відмовив особі в оформленні спадщини, спадкоємець має право звернутися в суд із заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, а не про встановлення факту прийняття спадщини.

Свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають.

У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5329 5720 0051 2468
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/

Доброго вечора. Спадкування за правом представлення має місце тоді, коли спадкоємець за законом помер до відкриття спадщини (до смерті спадкодавця чи оголошення його померлим), але залишились його діти, які мають право на частку померлого. При спадковій трансмісії після спадкоємця за заповітом чи законом, який помер, не встигши прийняти вже відкриту спадщину (тобто після смерті спадкодавця), спадкують його діти чи внуки.

При спадкуванні за заповітом деякі спадкоємці мають право на обов'язкову частку в спадщині. Це-малолітні та неповнолітні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкодавця. Вони мають право на половину частки, яку вони б спадкували, якщо спадкування би відбувалось за законом (не за заповітом).

Зв'язатися з юристом
Босак (Бандурка) Назарій Орестович, місто Львів
ICQ:581230319
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Надання розгорнутої правової консультації, юридичних порад, правової інформації та юридичних роз'яснень, праця з документами правового характеру, юридично-претензійна робота, зроблення правового висновку, ведення правничого супроводу, загальна правова робота по судовому розгляду, відстоювання інтересів громадянина в органах виконавчої влади, деякий захист клієнта від проступків, робота по відносинах клієнта із судово-правоохоронними органами тощо-150 грн. за годину безпосередньо праці.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 3
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: 0637323860