приватизація зем.ділянки

27.08.2020

Доброго дня. Підскажіть будь ласка які дії землевласника у разі відмови суміжних землевласників підписувати акт погодження межових знаків

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Причина какая ? Это не повод приватизировать землю звоните проконсультируем.

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5329 5720 0051 2468
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/

Форма та порядок складання Акту погодження меж земельної ділянки із суміжними власниками та землекористувачами законодавством не визначені. Відтак зобов’язати сусіда погодити межі земельної ділянки неможливо. Він має право відмовитися.На практиці, коли підпису сусіда не вдалося домогтися, використовують приписи п. 3.12 “Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками”.

Відповідно до цього документу, закріплювати межовими знаками межі земельної ділянки в натурі (на місцевості) можна за відсутності власників (користувачів) суміжних земельних ділянок. Але лише у тому випадку, якщо їх повідомили належним чином про час проведення вищезазначених робіт. Ця інформація зазначається в акті прийомки-передачі межових знаків на зберігання.

Крім вказаних норм п. 3.12 Інструкції, поширеним є складання розробником документації із землеустрою додатка до такого акта довільної форми, в якому зазначаються причини відсутності підпису того чи іншого власника (користувача) суміжної земельної ділянки. Також у технічну документацію вшивається оригінал тексту письмового повідомлення або оголошення у місцевій пресі за місцезнаходженням земельної ділянки. Інколи також складаються акти довільної форми за участю депутатів місцевої ради — членів профільної постійної комісії ради з виходом (виїздом) на місце, в яких також засвідчуються факти відсутності власників/користувачів суміжних ділянок при погодженні меж або причин їх відмови від підпису, якщо такі суміжники були присутні. Такі акти (інколи довідки) також вшиваються в технічну документацію із землеустрою.

При цьому слід пам’ятати, що вже не раз згадувана ст. 55 Закону № 858 не передбачає наведених вище документів у складі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Але з правової точки зору їх наявність у складі технічної документації, не може розглядатися як порушення закону.Отже, за умови вчинення наведених вище дій, які документально підтверджують факт відсутності суміжних землевласників/ землекористувачів або їх необґрунтованої відмови від підписання, земельну ділянку на підставі такої документації із землеустрою мають зареєструвати у Державному земельному кадастрі.

Якщо ж Державний кадастровий реєстратор відповідного територіального органу Держгеокадастру відмовляє у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру (фактично — відмовляє у державній реєстрації земельної ділянки), посилаючись на відсутність в Акті погодження меж земельної ділянки та/або в Акті прийомки-передачі межових знаків на зберігання підпису (підписів) суміжних власників/землекористувачів, набувач права (замовник документації із землеустрою та власник житлового будинку) має право звернутися до суду. Оскільки відповідно до ч. 2 ст. 39 Закону № 3613, дії або бездіяльність Державного кадастрового реєстратора можуть бути оскаржені до суду в порядку, встановленому законом.

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5329 5720 0051 2468
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

Телефон: 0637323860
онлайн
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 3
Телефон: +38 (098) 414-65-40