Набуття права на безстрокове користування земельною ділянкою.

На підставі рішення Таромської селищної ради народних депутатів 18 жовтня 1990 року мені була відведена у безстрокове користування земельна присадибна земельна ділянка з цільовим використанням - під індивідуальне будівництво житлового будинку. На підставі вказаного вище рішення 03.12.1990 року Головним архітектурно-планувальним управлінням виконкому Дніпропетровської міської ради народних депутатів:

• був складений план земельної ділянки;

• відповідно до плану земельної ділянки мені була відведена ця земельна ділянка в натурі (на місцевості) та виданий на руки акт відведення земельної ділянки;

• Після цього разом з актом відведення земельної ділянки мені були видані на руки план земельної ділянки та довідка про землекористування.

На підставі рішення Таромської селищної ради народних депутатів від 18 жовтня 1990 року, після відведення Головним архітектурно-планувальним управлінням виконкому Дніпропетровської міської ради народних депутатів земельної ділянки в натурі (на місцевості), Таромська селищна рада народних депутатів уклала зі мною 03.12.1990 року договір «Про надання у безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на право особистої власності», якій був нотаріально посвідчений 05.02.1991 року.

Згідно ст. 20 Земельного Кодексу Української РСР (в редакції від 08 липня1970 року) право землекористування громадян, які проживають в містах і селищах міського типу, посвідчується відповідною Радою народних депутатів, про що робиться запис в реєстрових книгах виконавчих комітетів міських, селищних Рад народних депутатів, з наступною видачею державного акта на право користування землею. Зазначені документи видавались після відводу земельних ділянок в натуру (на місцевості).

Мені державний акт на право користування землею не видавався. Робилась лі запись в реєстровій книзі виконавчого комітету я не знаю.

Питання? Набув лі я право на безстрокове користування земельною ділянкою на підставі рішення Таромської селищної ради народних депутатів від 18 жовтня 1990 року та на підставі укладеного нею зі мною 03.12.1990 року договору «Про надання у безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на право особистої власності», якій був нотаріально посвідчений 05.02.1991 року?

Чи є показання свідків (сусідів суміжних ділянок) про те, що паркан по периметру ділянки не переносився з моменту відведення земельної ділянки в натуру до теперішнього часу доказом того, що межі земельної ділянки, які зараз проходять по забору відповідають межам земельної ділянки, які були визначені на момент відведення мені земельної ділянки в 1990году згідно акту відведення земельної ділянки в натуру (на місцевості). Справа втому, що фактичні дані земельної ділянки відрізняються від даних земельної ділянки, які визначені в Державному земельному кадастрі.

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Доброго вечора, Виктор Іванович. Так, ви набули право на бестрокове користуванная земельною ділянкою. Права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають лише підприємства, установи та організації, що належать до державної або комунальної власності, а також громадські організації інвалідів України, їх підприємства (об'єднання), установи та організації.

Використання терміна "набувають", що означає "ставати власником чого-небудь, здобувати що-небудь", після набрання чинності статтею 92 Кодексу свідчить, що ця норма не обмежує і не скасовує діюче право постійного користування земельними ділянками, набуте громадянами в установлених законодавством випадках за станом на 1 січня 2002 року до його переоформлення. Тому ваше право на бесстрокове користуванная земельною ділянкою повинне бути збережено. Натомість у пункті 6 Перехідних положень Кодексу йдеться про переоформлення права власності або оренди громадянами та юридичними особами, які мають у постійному користуванні земельні ділянки, але за ЗК України не можуть мати їх на такому праві. 

?6. Громадяни та юридичні особи, які мають у постійному користуванні земельні ділянки, але за цим Кодексом не можуть мати їх на такому праві, повинні до 1 січня 2008 року переоформити у встановленому порядку право власності або право оренди на них.

Тобто ви повинні були переформити земельну ділянку у власність або в оренду до 1 січня 2008 року.

Показання свідків може вважатися доказом у суді на основі ст. 63 ЦПК України. Якщо ви подасте позов до суду, то ви можете залучити свідків. 

Зв'язатися з юристом
Майоренко Маргарита Сергіївна, місто Дніпро
Телефон:[email protected]
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Особисті консультації (в особистих повідомленнях на сайті чи по е-mail) здійснюються на платній основі, оплата - від 100 грн (в залежності від складності питання).

Написання позовів, договорів, скарг, інших процесуальних документів - ціна договірна.

Подякувати за консультацію ви можете слідуючим чином:
карта Приват Банку 5168742014400562;
гаманець Вебмані - U239534735859.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 3
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: 0637323860