Складання протоколу

Прошу роз*яснити, чи складається протокол при порушенні ПДР. Практика останньго часу показує, що працівники патрульної поліції складають тільки Постанови, які практично неможливо оскаржити.

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Якщо вам виписав штраф за адміністративне правопорушення співробітник поліції на місці зупинки транспортного засобу, такий штраф можна відмінити в судовому порядку, навіть якщо був факт порушення і вас вже притягли до адміністративної відповідальності. Чому? Тому що розгляд справи на вулиці вже є порушенням процедури і зараз ми вам це докажемо.Як же оскаржити постанову?

Рішенням КСУ від 26.05.2015 було заборонено співробітникам Управління безпеки дорожнього руху ДПД Національної поліції України виписувати штраф на місці зупинки автомобіля. Причина тому – відмінність двох стадій адміністративного провадження: складання протоколу і винесення постанови. Для дотримання законності між цими стадіями повинен пройти проміжок часу.Якщо складений протокол і відразу ж за ним виноситься і постанова про притягнення до адміністративної відповідальності – це порушення прав громадян.

Верховною Радою України були внесені зміни в ст. 258 КУпАП відносно права новим патрульним поліцейським на винесення постанови (штрафи) на місці зупинки автомобіля (без складання протоколу). Але проблема в тому, що нова редакція не погоджена з рядом інших статей КУпАП. Це і дає лазівку водіям в суді.

У рішенні Конституційного Суду України від 26.05.2015 йде мова про те, що в ст. 258 і 276 КУпАП словосполучення “на місці здійснення правопорушення” і “за місцем здійснення”, мають абсолютно різне значення і сенс. Так “за місцем здійснення”, яке використовується в ч. 1 ст. 276 Кодексу, за якою “справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем здійснення, вказує на місцезнаходження органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення”.

Ст. 258 КУпАП говориться, що у випадках, передбачених ч. 1 і 2 цієї статті, відповідними посадовцями уповноважених органів на місці вчинення правопорушення виноситься постанова про адміністративне правопорушення згідно зі ст. 283 цього Кодексу”.

КСУ роз’яснив відмінність словосполучень “на місці здійснення правопорушення” (що означає місце, де скоєне правопорушення) і “за місцем здійснення” (місце, де розташоване управління патрульної поліції того населеного пункту, де було здійснено правопорушення). Важливим моментом в ст.258 КУпАП є обов’язок патрульних виносити постанову відповідно до вимог ст. 283 КУпАП.Ст. 283 КУпАП зобов’язує співробітника поліції спочатку розглянути адміністративну справу (вивчити докази, свідчення свідків, розглянути пояснення обвинуваченого, документи, позицію адвоката) і тільки після цього винести постанову.

Розглянути подібну справу можна за місцем здійснення правопорушення, тобто, з урахуванням роз’яснення КСУ, за місцем знаходження органу, уповноваженого на розгляд подібної справи (!). І як ви розумієте це далеко не вулиця, а саме за адресою знаходження Управління/відділу поліції.

Виходить, що поліцейський може виписати постанову на місці зупинки. Але в той же час така постанова може бути винесена лише після розгляду справи в управлінні поліції.

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5329 5720 0051 2468
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

Телефон: +38 (096)-109-76-08
Телефон: 0637323860
Телефон: +38 (097) 410 44 00
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 2
Телефон: [email protected]