спадкування

12.12.2019

за якою статтею цку або за якими нормами можна усунути жінку мого брата, який помер, від спадкування паю, який залишився після смерті наших батьків і ним при житті не отримано свідоцтво на право власності

Ваш коментар *

Відповіді юристів

В случае смерти одного из собственников недвижимости его доля переходит в собственность к наследникам. Но это не происходит автоматически. После смерти наследодателя каждый, кто претендует на получение наследства, должен не позже 6 месяцев обратиться к нотариусу и написать заявление о своём согласии принять наследство.

Нотариус открывает наследственное дело и по истечении 6-месячного срока выдаёт каждому наследнику свидетельство о праве на наследство с указанием его доли.Наследники первой степени родства:

  • Дети умершего (как родные, так и усыновлённые).
  • Его родители.
  • Супруг (супруга).
  • В случае, если нет родственников первой степени родства, претендовать на наследство могут родственники второй степени родства:

    • Братья, сёстры.
    • Дед, бабушка.
    • Внук, внучка.
Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5329 5720 0051 2468
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/

Вы понимаете что жена вашего брата наследник первой очереди и ее нельзя лишить наследства.Так как ваш брат не оформил наследство но в него вступил то жена имеет законное право на наследство.

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5329 5720 0051 2468
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/

Доброго вечора. Ваш брат до його смерті користувався тим паєм. Очевидно, що він його успадкував від Ваших батьків. Він лише не переоформив успадковану ним земельну ділянку на себе. Успадкувати її він міг 1) якщо він проживав разом з батьками-шляхом не заявлення відмови від спадщини, 2) якщо він не проживав з батьками-через подачу нотаріусу заяви про прийняття спадщини протягом 6 місяців та отримання свідоцтва про право на спадщину.

На практиці об'єкти права власності, успадковані спадкоємцем, але не переоформлені ним на себе, вважаються об'єктами, які він має оформити у власність, тобто його об'єктами і такими, на яких він має права. До спадщини належать права та обов'язки спадкодавця, які належали йому перед смертю та не припинились внаслідок смерті. Право на пай Вашого брата спадкується після нього.

На рахунок усунення від спадкування в Цивільному кодексі України є наступна стаття.

Стаття 1224. Усунення від права на спадкування

1. Не мають права на спадкування особи, які умисно позбавили життя спадкодавця чи будь-кого з можливих спадкоємців або вчинили замах на їхнє життя.

Положення абзацу першого цієї частини не застосовується до особи, яка вчинила такий замах, якщо спадкодавець, знаючи про це, все ж призначив її своїм спадкоємцем за заповітом.

2. Не мають права на спадкування особи, які умисно перешкоджали спадкодавцеві скласти заповіт, внести до нього зміни або скасувати заповіт і цим сприяли виникненню права на спадкування у них самих чи в інших осіб або сприяли збільшенню їхньої частки у спадщині.

3. Не мають права на спадкування за законом батьки після дитини, щодо якої вони були позбавлені батьківських прав і їхні права не були поновлені на час відкриття спадщини.

Не мають права на спадкування за законом батьки (усиновлювачі) та повнолітні діти (усиновлені), а також інші особи, які ухилялися від виконання обов'язку щодо утримання спадкодавця, якщо ця обставина встановлена судом.

4. Не мають права на спадкування за законом одна після одної особи, шлюб між якими є недійсним або визнаний таким за рішенням суду.

Якщо шлюб визнаний недійсним після смерті одного з подружжя, то за другим із подружжя, який його пережив і не знав та не міг знати про перешкоди до реєстрації шлюбу, суд може визнати право на спадкування частки того з подружжя, хто помер, у майні, яке було набуте ними за час цього шлюбу.

5. За рішенням суду особа може бути усунена від права на спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вона ухилялася від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.

6. Положення цієї статті поширюються на всіх спадкоємців, у тому числі й на тих, хто має право на обов'язкову частку у спадщині, а також на осіб, на користь яких зроблено заповідальний відказ.

Зв'язатися з юристом
Босак (Бандурка) Назарій Орестович, місто Львів
ICQ:581230319
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Надання розгорнутої правової консультації, юридичних порад, правової інформації та юридичних роз'яснень, праця з документами правового характеру, юридично-претензійна робота, зроблення правового висновку, ведення правничого супроводу, загальна правова робота по судовому розгляду, відстоювання інтересів громадянина в органах виконавчої влади, деякий захист клієнта від проступків, робота по відносинах клієнта із судово-правоохоронними органами тощо-150 грн. за годину безпосередньо праці.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 5
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: 0637323860
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 1
Телефон: [email protected]