Доступ до інформації

Доброго дня! Підприємство скоротило працівника. Тепер працівник зезадоволений скороченням подає скаргу в ГУ Держпраці, тому вимагає надати йому ряд документів (копії наказів про призначення на посаду , про перевід на іншу посаду, про оголошення догани , про зняття догани, про відрядження, приписи , вихідні листи на приписи, вихідні листи у Окружний адміністративний суд, копії наказів про наслідки перевірки). Скажіть будь-ласка, чи зобовязане підприємство надавати такі документи вже скороченому працівнику, чи надати лише ГУ Держпраці?Дякую!

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Роз’ясняємо, що відповідно до статті 1 Закону України «Про колективні договори і угоди» (далі – Закон) колективний договір є угодою, яка укладається відповідно до чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів працівників та роботодавців.
Згідно із статтею 2 Закону колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають статус юридичної особи. Аналогічні положення містяться у статті 11 Кодексу законів про працю України (далі – Кодекс), а також статті 65 Господарського кодексу України.
Відповідно до статті 5 Закону умови колективних договорів і угод, укладених відповідно до чинного законодавства є обов’язковими для підприємств, на які вони поширюються, та сторін, які їх уклали.Крім того, у випадку порушення чи невиконання роботодавцем умов колективного договору, працівник має право особисто звернутися до Головного управління Держпраці Посадові особи Держпраці, яка є центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, мають право за зверненням фізичних та юридичних осіб проводити інспекційні відвідування на додержання роботодавцями законодавства про працю, за результатами яких у разі виявлення порушень видаються обов’язкові для виконання роботодавцями приписи про усунення порушень, а також можуть складатися протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, за статтею 18 Закону України «Про колективні договори і угоди» (Порушення чи невиконання колективного договору, угоди).

Також слід зазначити, що згідно зі статтями 3, 15 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому зазначеним кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Отже, якщо роботодавцем порушуються чи не виконуються умови чинного колективного договору, що стосуються конкретного працівника, такий працівник має право особисто звернутися до судових органів за захистом порушених прав.

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5329 5720 0051 2468
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/

Але чи зобовязані ми надавати документи колишньому працівнику, чи на вимогу відповідного органу (ГУ Держпраці чи Суду )

на вимогу відповідного органу (ГУ Держпраці чи Суду )

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5329 5720 0051 2468
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 5
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: 0637323860