Як дізнатись чи правомірно з мене вимагають плату за ловлю риби?

26.08.2018

На озері вимагають оплату рибної ловлі, вимагає орендатор, який по його словам запускав рибу.

Хто може обмежити мій доступ до рибної ловлі, і де я можу дізнатись про ці обмеження.

Які документи орендатор має мені показати, якщо він дійсно має право на стягування грошей. Як перевірити достовірність документів і на яких підставах я можу уникнути оплати.

Ваш коментар *

Відповіді юристів

С 1 июля в Украине действует новый порядок аренды водоемов. Он определяется «Типовым договором аренды водных объектов», утвержденного постановлением Кабинета Министров от 29 мая этого года.

Особенность типового договора - то, что в него внесены пункт об обязательности обеспечения свободного доступа к этим водоемам рядовых граждан: «Передача в аренду водного объекта осуществляется без ограничения права общего пользования, если иное не определено законом».

Кстати, аналогичное требование выдвигает и действующий Водный кодекс в ст.51: «Арендаторы водного объекта обязаны предусмотреть места для бесплатного обеспечения права граждан на общее водопользование». Но кодекс не предусматривает наказания за невыполнение этого требования. Теперь же ситуация изменилась: аренду можно отменить в случае невыполнения условий договора.

Итак, постановление четко указывает, что арендатор пруда или озера не имеет права запрещать людям купаться в водоеме. А также рыбачить, плавать на лодках, осуществлять забор воды без применения сооружений или технических устройств (например, на полив) и т.д.

На очереди - закон об административной ответственности за ограничение доступа к водоемам.

Новое постановление должно снять социальное напряжение, особенно в селах.Теперь же вооружайтесь номером «Урядового курьера» за 27 июня (стр. 19-20) и со ссылкой на премьер-министра смело направляйтесь к любимому водоему. А если не поможет чтение вслух - вызывайте милицию, пишите жалобу в орган исполнительной власти или местного самоуправления с требованием расторгнуть договор об аренде. Копию - в прокуратуру (желательно заказным письмом с уведомлением о вручении).

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5329 5720 0051 2468
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/

Доброго дня.

Степан, відповідаючи на Ваше перше питання, хочу зазначити, що вимагати плату за здійснення любительскої риболовлі нині заборонено.

Стосовно питань хто може обмежувати Вам доступ до рибної ловлі, які документи має пред`явити орендатор, Вам необхідно знати наступне.

Нині любительска риболовля на водоймах загального користування є дозволеною і не може бути забороненою орендарями водойми.

Однак це не означає, що громадяни мають право робити на орендованих водоймах, що їм заманеться.

Так, наприклад, на 1 особу за добу дозволено вилов риби до 3 кг., раків - не більше 30 штук.

Вилов риби понад встановлену норму не дозволяється.

Крім того, орендарі водних об`єктів мають право встановлювати власні обмеження, за умови наявності у них необхідних документів і дозволів.

Так, за умов наявності у орендаря документів про зариблення ставка, ( час, види риб, якими зариблено ставок), актів виконаних робіт, він може вимагати повернути у ставок рибу, яку він розводить. У такому випадку береться до уваги лише та риба, вага якої збігається з середньоваговими показниками виду риби, яка перебуває на відгодівлі.

Також варто знати, що любительска риболовля призначена лише для власного споживання.

Якщо орендар доведе, що вилов риби громадянами здійснюється з комерційною метою або встановить інші порушення правил риболовлі( наприклад, забороненими засобами), такі громадяни можуть бути притягнуті до адміністративної і навіть кримінальної відповідальності.

Окремо звертаю Вашу увагу на те, що риболовля (будь-яка) у межах природно-заповідного фонду, в риборозплідних господарствах і водоймах спец призначення взагалі заборонена. У такому випадку там мають бути розміщені відповідні попереджувальні таблички.

Отже, Ви маєте право на здійснення любительскої риболовлі безкоштовно і без спец. дозволів з боку орендарів за умови, що така риболовля:

1) здійснюється Вами на водоймах загального користування;

2) не перевищує встановлену добову норму вилову;

3) здійснюється без інших порушень правил любительскої риболовлі.

Зв'язатися з юристом
Клеменко Катерина Вікторівна
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Консультации общего характера - бесплатно.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 5
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: 0637323860
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 1
Телефон: [email protected]