Сказати «Дуже Дякую»


Сума до перерахування р.

Відносно Закону України "Про Національну поліцію" Статті 66 Поліцейський не може під час проходження служби займатися іншою оплачуваною діяльністю, крім науково-педагогічної, наукової або творчої

Доброго дня, Віталію!

В мене дещо суперечливі думки з цього питання. Частково згодна з колегами, але, міркуючи з позиції контролюючого органу, можу сказати наступне.

Відповідно до Методичних рекомендацій "Запобігання і протидія корупції в державних органах та органах місцевого самоврядування" Міністерства юстиції України  "інша оплачувана діяльність" (на яку існує заборона) - це будь-яка діяльність, спрямована на отримання доходу і не пов'язана з виконанням особою посадових обов'язків з виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Творча діяльність - виняток. Відповідно до Закону Україну "Про творчих працівників та творчі спілки" творча діяльність - це індивідуальна чи колективна творчість, результатом якої є створення та інтерпретація творів, що мають культурну цінність. До таких творів належить, зокрема, і аудіовізуальна інформація.

Тобто, фактично ви займаєтеся творчою діяльністю (створенням музичних творів), яка спрямована на отримання доходу і є по суті законною, про що було вже сказано.

Тепер ми підходимо до найцікавішого - заповнення декларації. Відкриваємо Методичні рекомендації щодо заповнення декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру і бачимо, що при заповненні позиції 7 вказуються платежі, одержані декларантом (членами сімї декларанта), від викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту, при цьому необхідно вказати назву закладу, установи тощо, в яких одержано (нараховано) зазначені у цій позиції доходи.

Таке бачення  заповнення даної позиції і в Міністерства юстиції, яке у вищезгаданих Методичних рекомендаціях зазначило, що для правильного відображення у декларації доходу рекомендується звертатися до підтверджуючих документів (довідок про доходи, квитанцій, платіжних доручень, договорів), а у разі їх відсутності чи неможливості отримання дублікатів -  отримати відповідну інформацію у підприємства, установи, організації, фізичної особи, від якої одержано дохід.

У зв'язку з цим можу Вам порадити наступне: при заповненні декларації обов'язково отримайте у фіскальній службі довідку про доходи. На всякий випадок також зверніться до власників сайту з проханням надати довідку або інформацію про отримані кошти від продажу Ваших музичних творів. Так Ви матимете повне уявлення про те, якою інформацією володіє контролюючий орган щодо Ваших доходів і в разі, якщо йому буде відомо про дохід від творчої діяльності (а його розмір буде вказаний у довідці про доходи), у Вас буде що відповісти на це.

Зв'язатися з юристом
Корбут Анастасія Сергіївна, місто Комиш-Зоря
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Індивідуальна консультація від 100 грн (залежно від складності).
Складання позовних заяв, звернень, скарг, процесуальних документів, представництво - за домовленістю.



Типові договориБланки договорів



Активні юристиАктивні юристи

Телефон: 0637323860
не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 5
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: +38 (096)-109-76-08

Кращі юристиКращі юристи

Телефон: +38 (096)-109-76-08
Телефон: (050) 105-33-11
Телефон: +38(099)445-52-40