Сказати «Дуже Дякую»


Сума до перерахування р.

Вітаю ) Купуємо будинок,що знаходится в спільної часткової власності ( згідно Витягу з Державного реєстру правочинів від 04.09.2006 р.) по 1/2 на кожного з подружжя. Земельна ділянка не поділена та

Вітаю, Светлана.

Нині на ринку нерухомості є багато пропозицій з продажу саме будинків або дач, не приватизованих, які продають за дуже низькими цінами, на що спокушаються безліч покупців. Люди не дивлячись на відсутність документів на земельну ділянку, на якій розташовано будинок, не беручи до уваги, що сам будинок не приватизований, купують такі будинки, що є дуже великою помилкою.

В першу чергу, усім потенційним покупцям варто звернути увагу саме на документи, щодо земельної ділянки, на якій знаходиться будинок. Тут мова йде про наявність кадастрового номеру. Багато "розумників" серед продавців і навіть деяких юристів заявляють, що не усі ділянки повинні його мати, так як, наприклад, згідно 7 розділу " Прикінцевих положень" Закону " Про Державний земельний кадастр" земельні ділянки, право власності/користування щодо яких виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номеру. Інші " розумники" посилаються на положення Цивільного Кодексу, згідно якого при переході права власності на будинок, до покупця переходить і право власності/користування земельною ділянкою, на якій він знаходиться. Насправді усе далеко не так просто.

Відповідно до ст.120 Земельного Кодексу розмір і кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить одночасно з переходом права власності на будинок, є істотними умовами договору, який передбачає набуття на них права власності.

Згідно ч.2 ст.132 ЗКУ угоди про перехід права власності на земельні ділянки укладаються в письмовій формі та нотаріально посвідчуються. При цьому наявність у земельної ділянки кадастрового номеру обов`язкова. Це, коротко, що стосується землі.

Крім того, важливим є також і сам будинок - продавець повинен мати тільки право приватної власності на будинок, тоді він зможе продати будинок і така угода буде чинною.

Нехтування цими умовами буде мати несприятливі для Вас наслідки - якщо продавець на момент продажу будинку не буде мати вказані документи - така угода буде не дійсною з моменту її укладення, при цьому Ви, сплативши кошти, не набуваєте насправді жодних прав на будинок та/або землю.

Для того, щоб убезпечити себе від помилок дотримуйтесь простого правила - будинок має належати власнику/власникам на праві приватної власності, земельна ділянка, на якій він знаходиться, повинна мати кадастровий номер. Ціна такого будинку буде звісно більшою. Також слід знати, що це далеко не єдина, але першочергова вимога. Варто також встановити чи не має прав на цей будинок ще хтось з родичів, чи відсутні обтяження щодо цього майна, чи не перепродується він по декілька разів, чи не прописані там діти тощо. Купівля будинку має багато нюансів, які слід знати, врахувати і перевірити, тож моя Вам порада, без належного юридичного супроводу, самостійно не вирішуйте такі питання.

Зв'язатися з юристом
Клименко Катерина Вікторівна
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Консультации общего характера - бесплатно.Типові договориБланки договорівАктивні юристиАктивні юристи

Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: +38(050)-105-33-11, +38 (096)-109-76-08
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 3
Телефон: kasanovn535@gmail.com

Кращі юристиКращі юристи

Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: предоставляется по согласию

Загрузка
Наверх