Шлюбний вік

В ромському народі є випадки ранніх шлюбів, 13- 14 років.

Як держава регулює, чи впливає на такі шлюби?

Чи є якась відповідальність батьків?

Коли їх можна вважати законними?

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Доброго дня шановний Валерій Федорович.

Сімейні відносини в України врегульовані, у першу чергу, Конституцією України і Сімейним кодексом. У Конституції України (стаття 51) зазначено, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка і кожен із подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі та сім’ї [6]. Згідно із Сімейним кодексом і Законом «Про державну реє- страцію актів цивільного стану» (2010), шлюб повинен бути зареєстрований в органі державної реєстрації актів цивільного стану, і обидва майбутніх члени подружжя повинні надати український або інший національний паспорт. Релігійний обряд шлюбу і проживання однією сім’єю жінки та чоловіка без шлюбу не мають юридичного статусу. Загалом доволі мало ромських шлюбів реєструються, частково тому, що молоді повинні надати паспорт (якого багато ромів не мають), або тому, що багатьом – до 18 років

На практиці існує дві основні причини отримання дітьми до 18 років дозволу на шлюб: вагітність і релігійні переконання.

Зв'язатися з юристом
Титаренко Яна Сергіївна, місто Дніпро
Телефон:+38 (067) 630-77-35
E-mail:obesyanka30@gmail.com
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Особисті консультації ( в особистих повідомленнях на сайті чи по e-mail) здійснюється на платній основі від 50 грн.( В залежності від складності питання).
Написання позовних заяв, скарг, договір та інших процесуальних документів - ціна договірна.
Подякувати за конституцією ви можете слідуючи чином карта Приват банку 4149625810823912



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 31
Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: +380638665952


Загрузка
Наверх