Мобілізація

Доброго Вам вечора.

Мені 40 років, не проходив військової служби, військової спеціальності не маю, в приписному записано - діловод діловодства (за освітою вчитель), згідно Ст. 37 ЗУ Про військовий обов'язок і військову службу від 25.03.1992 № 2232-XII -"М6.

Виключенню з військового обліку у районних військових комісаріатах підлягають громадяни України, які: { Абзац перший частини шостої статті 37 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2926-VI від 13.01.2011 }

8) не отримали до 40-річного віку військово-облікової або спорідненої з нею спеціальності.

Медкомісію пройшов, отримав повістку на 5 липня, я маю право, за власним бажанням, відмовитись від мобілізації? Дякую.

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Найкраща відповідь

Доброго дня, Володимир. Так, згідно ч.6 п.8 ст. 37 ЗУ "Про війському службу і військовий обов"язок" особи, які не отримали до 40-річного віку військово-облікової або спорідненої з нею спеціальності повинні бути виключені з військового обліку. Однак в ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію" прямо не вказано про те, що така категорія  звільняєтся від призову під час мобілізації:

 Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації 
військовозобов'язані: 

   заброньовані на період  мобілізації  та  на  воєнний  час  за 
органами  державної  влади,  іншими державними органами,  органами 
місцевого самоврядування,  а також за підприємствами, установами і 
організаціями   в   порядку,   встановленому  Кабінетом  Міністрів 
України; 

  визнані відповідно до висновку  військово-лікарської  комісії 
тимчасово  непридатними до військової служби за станом здоров'я на 
термін   до    шести    місяців    (з    наступним    проходженням 
військово-лікарської комісії); 

  чоловіки,  на  утриманні яких перебувають троє і більше дітей 
віком до 18 років (такі чоловіки можуть бути призвані на військову 
службу  у  разі  їх  згоди  тільки  за місцем проживання); { Абзац 
четвертий частини першої статті 23 із змінами, внесеними згідно із 
Законом N 1614-VII ( 1614-18 ) від 25.07.2014 } 

    жінки  та  чоловіки,  які самостійно виховують дитину (дітей) 
віком  до  18  років (такі особи можуть бути призвані на військову 
службу  у  разі  їх  згоди і тільки за місцем проживання); { Абзац 
п’ятий  частини  першої  статті  23  в  редакції Закону N 1614-VII 
( 1614-18 ) від 25.07.2014 } 

   жінки  та  чоловіки,  на  утриманні  яких  перебуває дитина - 
інвалід  підгрупи  А  віком до 18 років; { Частину першу статті 23 
доповнено  новим  абзацом  згідно із Законом N 339-VIII ( 339-19 ) 
від 21.04.2015 } 

   жінки  та  чоловіки,  на  утриманні яких перебуває повнолітня 
дитина, яка є інвалідом I чи II групи, до досягнення нею 23 років; 
{  Частину  першу  статті  23  доповнено  новим  абзацом згідно із 
Законом N 1614-VII ( 1614-18 ) від 25.07.2014 } 

  усиновителі,   опікуни,   піклувальники,   прийомні   батьки, 
батьки-вихователі,  на  утриманні яких перебувають діти-сироти або 
діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років (такі 
особи  можуть  бути призвані на військову службу у разі їх згоди і 
тільки  за місцем проживання); { Частину першу статті 23 доповнено 
новим  абзацом  згідно  із  Законом  N  1614-VII  (  1614-18 ) від 
25.07.2014 } 

    зайняті постійним  доглядом  за особами,  що його потребують, 
відповідно до законодавства  України,  в  разі  відсутності  інших 
осіб, які можуть здійснювати такий догляд; 

   народні депутати України,  депутати Верховної Ради Автономної 
Республіки Крим; 

 інші військовозобов'язані або  окремі  категорії  громадян  у 
передбачених законами випадках. 

   Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий 
період  не підлягають також студенти, аспіранти та докторанти, які 
навчаються на денній формі навчання.

  Не  підлягають  призову на військову службу під час часткової 
мобілізації  протягом  шести місяців з дня звільнення з військової 
служби   військовозобов’язані  з  числа  громадян,  які  проходили 
військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені 
зі  служби  у  запас.  Такі  особи у зазначений період можуть бути 
призвані на військову службу за їх згодою.

Але беручи до уваги той факт, що список категорій осіб, представленний в ст. 23, які не підлягають призову під час побілізації, не є вичерпний, тому можна зробити висновок, що в категорію "інші військовозобов'язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках" повинні підпадати особи, які не отримали до 40-річного віку військово-облікової або спорідненої з нею спеціальності, тобто такі особи не підлягають призову під час мобілізації.

 

 

 

Зв'язатися з юристом
Майоренко Маргарита Сергіївна, місто Дніпро
Телефон:margarita88@i.ua
E-mail:majorenko1988@mail.ru
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Особисті консультації (в особистих повідомленнях на сайті чи по е-mail) здійснюються на платній основі, оплата - від 100 грн (в залежності від складності питання).

Написання позовів, договорів, скарг, інших процесуальних документів - ціна договірна.

Подякувати за консультацію ви можете слідуючим чином:
карта Приват Банку 5168742014400562;
гаманець Вебмані - U239534735859.

Дуже Вам вдячний, Маргарито Сергіївно, я не збираюсь відмовлятись від мобілізації, на руках вже є повістка на 5 липня, просто було цікаво, можливо знайомим знадобиться дана інформація. Вдалого Вам робочого дня, на все добре.

З повагою, Володимир.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

Телефон: предоставляется по согласию
Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 4
Телефон: kasanovn535@gmail.com

Кращі юристиКращі юристи

Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: предоставляется по согласию

Загрузка
Наверх