Повноваження Обласної адміністрації

Чи має право Обласна адміністрація затверджувати проект відведення земельної ділянки для особистого селянського господарства за межами населеного пункту у власніть? Ніяких будівель на ділянці немає, архітектурної спадщини та лісного, водного фонду теж немає. Чому голова держземагентства виносить погоджений проект відведення на комісію обл.адміністрації, якщо повинен прийняти рішення про затвердження проекту одноособово? Ваша компетентна думка?

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Добрий день, Олександр. Одразу зазначу, що я не досвідченний спеціаліст в галузі земельних відносин, так как земельні  відносини - це обширна та дуже специфічна галузь. Однак наскільки я знаю, то згідно Земельного кодексу та ЗУ "Про землеустрій" обласні адміністрації мають досить широкі повноваження в сфері земельних відносин. В ст. 17 ЗУ вказано:

До повноважень місцевих державних адміністрацій у галузі земельних відносин належить:

а) розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом;

б) участь у розробленні та забезпеченні виконання загальнодержавних і регіональних (республіканських) програм з питань використання та охорони земель;

в) координація здійснення землеустрою та державного контролю за використанням та охороною земель;

г) підготовка висновків щодо надання або вилучення (викупу) земельних ділянок;

ґ) викуп земельних ділянок для суспільних потреб у межах, визначених законом;

д) підготовка висновків щодо встановлення та зміни меж сіл, селищ, районів, районів у містах та міст;

е) здійснення контролю за використанням коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, пов'язаних із вилученням (викупом) земельних ділянок;

є) координація діяльності державних органів земельних ресурсів;

ж) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

Так як адмінстраціям надано право на підготовку висновків щодо надання або вилучення (викупу) земельних ділянок, то я вважаю, що держземагенство має право виносити погодженний проект на комісію обласної адміністрації. 

Зв'язатися з юристом
Майоренко Маргарита Сергіївна, місто Дніпро
Телефон:margarita88@i.ua
E-mail:majorenko1988@mail.ru
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Особисті консультації (в особистих повідомленнях на сайті чи по е-mail) здійснюються на платній основі, оплата - від 100 грн (в залежності від складності питання).

Написання позовів, договорів, скарг, інших процесуальних документів - ціна договірна.

Подякувати за консультацію ви можете слідуючим чином:
карта Приват Банку 5168742014400562;
гаманець Вебмані - U239534735859.

Щодо питання погодження проекту землеустрою за межами. Згідно ЗУ " Про землеустрій"  обласні адміністрації здійснююсть свої повноваження в межах своєї юрисдикції. На сьогодняшній день, землі що знаходяться за межами населеного пункту погоджуються так як і надаються Обласним Держземагенством.Сторони з якими необхідно погодити проект є "набувач" наданої земельної ділянки, суміжники при наявності, відділ Архітектури  в місті та Обласне Держземагенство і все! яка підстава надання була приводом виготовлення проекту, хто її надавав адміністрація чи обласне? Ширше зможу дати відповідь після отримання даної інформації...

Зв'язатися з юристом
Галина
Все правильно. Наказ видавало Обласне Держземагентство. І обласна адміністраціїя зовсім не потрібна, але чомусь туди понесли мій проект. Чим могло керуватися Держземагентство?
06.04.2015 в 21:57:32 відповідь для Олександр

Щодо переадресації погодження Вашого проекту  до адміністрації. Тут діє схема ієрархічності. При отриманні дозволу на виготовлення проектної документації, на тому етапі Ви не могли не помітити тих органів з якими маєте погодити проект,чи то Ви,чи безпосередньо організація що виготовляла Ваш проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки за межами населеного пункту.Говорю так як воно є в дійсності, Держземагенство не працює з фізичними особами, воно працює з проектними організаціями і тут питання до договору що Ви підписували, в ньому чітко прописані обов'язки сторін, Ваші і їх...Від Вас організації потрібно було лише розпорядження та копії правовстановлюючих документів...При наявності зверніть увагу на Проектному плані(Лист А 3) у Вас вказані органи з якими маєте погоджувати їх має бути 3, висновок. І ще, що Ви маєте на увазі під комісією? Можливо Ви мали на увазі сесію, то як і надання воно проходить через сесію 

Зв'язатися з юристом
Галина
06.04.2015 в 22:37:47 відповідь для Галина
Все набагато простіше, як виявилося)). Земельна ділянка, що відводиться у власність, знаходиться у державній власності в землях запасу І частково вивикористовується для пасовища без оформлення по закону. Керівництво ДЗА злякалося можливого негативу за відчуження частини пасовища і вирішило перекласти частину відповідальності на облдержадміністрацію. Та вона в свою чергу дала лист, в якому не радить погоджувати проект. Відмова ДЗА базується на листі від обл.адміністрації. мене цікавить обгрунтування моєї позиції для судового розгляду неправомірності відмови у затвердженні проекту відведення земельної ділянки.
06.04.2015 в 23:03:02 відповідь для Олександр

Нагадайте у Вас ділянка для ведення ОСГ яка площа, щодо Вашої мотивації хотілося б побачити "лист відмову",потрібно мені його побачити і чим саме Вони мотивують бо зрозумійте ту підставу що Ви вказали, не напишуть з зрозумілих причин.Перелік відмови не такий вже і великий тому потрібно подивитись що там Вам зробила проектна організація з чим не погоджується ДЗА, можливо і справді там набагато простіше...Звертатись на підставі Ст.121. згідно з якою маєте можливіть по закону отримати 2 га для ведення особистого селянського, та діє умова про яку не можу знати я особисто, чи маєте Ви приватизовані ділянки їх розмір це впливає на надання а точніше на площу...Щодо вирішення питання в позитивному для Вас варіанті,мені потрібно  проаналізувати те що є..В сліпу в даному випадку можна прорахувати, в мене були випадки коли помилка була з боку проектної організації щодо обміру, тому треба все бачити,за 8 років в сфері земельного права, розумію Ваші домисли...

Зв'язатися з юристом
Галина
08.04.2015 в 17:57:13 відповідь для Галина

Текст відмови мене вразив)). Наказ давало Держземагентство області на відведення земельної ділянки для особистого селянського господарства за межами населеного пункту у власність. Проект виготовила проектна організація згідно ст.50 "закону про землеустрій". Погодження районного ДЗА отримали (ВИСНОВОК), в управлінні екології теж (про всяк випадок). Вся документація погоджена відповідно до ст.186-1 ЗКУ. Данні про ділянку внесли в базу ДЗК, присвоїли кадастровий номер.Подали на затвердження. Термін в 14 днів, відведений по закону ст.118.ч.9 ЗКУ на цю процедуру ДЗА прострочило в 3 рази. Надали відмову, в якій вказано обгрунтування: 1) По всій довжині запроектованої ділянки проходить ЛЕП 10 кВатт (в проекті відображено зону обмежень). Відповідно до акту перенесення внатурі меж зон обмежень та сервітутів, до зазначеної лінії запроектовано охоронну зону в якій встановлюється право третіх осіб по використанню земельної ділянки для ремонту та реконструкції лінійної споруди. Враховуючи викладене, проект потребує погодження з підприємством власником згаданих лінійних споруд. Таке погодження законне??? з яких пір для ОСГ беруть такі погодження?

2) крім того запроектована ділянка відводиться за рахунок пасовищ ( без оформлення, вільні землі запасу), які розташовані поряд з населеним пунктом та можуть використовуватись жителями для випасу худоби. Статтею 48 "Про землеустрій" передбачено врахування громадських інтересів при здійсненні землеустрою, відповідно до якої представницьким органом территоріальної громади являється орган місцевого самоврядування. На даний час багато скарг на відчуження пасовищ. Враховуючи викладене, питання затвердження нашої документації було винесене на засідання обласної комісії з питань надання земельних ділянок державної власності фізичним та юридичним особам. відповідно до рішення комісії, з метою уникнення соціальної напруги, нам рекомендовано звернутися до відповідної сільради для проведення громадського слухання про надання цих земель.   

Відколи при виготовленні проекту землеустрою для ОСГ враховують не ст50, а 48 "про землеустрій"?  ДЗА приймає рішення по затвердженню ОДНООСІБНО, при чому тут комісія ОБЛадмін-ції? В проекті є початкове викопіювання, завірене печаткою та підписом посадової особи сільради. До чого тут громадські слухання? (без статуту, в якому прописане "Положення про громадські слухання"?)Не має ніякої юридичної сили.

Як в судовому порядку відстояти погодження мого проекту?

14.04.2015 в 22:09:24 відповідь для Олександр

Доброго дня! Відразу відповім щодо ЛЕП є свої правила і як і в інших проектах не обов'язково під ОСГ Ви маєте погодити межі з сусідними землевласниками хто б вони не були ст.91. та 103 Земельного Кодексу та згідно ст.35 ЗУ "Про охорону земель" дії з вище зазначеної відмови мають місце,щодо строків це зовсім  інше питання. Наголошую для того щоб "відстоювати" потрібно бачити Ваші підстави......теоретично Ви в правильному направленні та зрозумійте на етапі звернення в суд оперувати тим що Ви пишете я як і будь-який інший юрист не можу....відстоювати право на зем.ділянку під ОСГ то воно  з вище зазначеного не порушене рішення-надання Ви отримали, а далі то повноваження організації щодо погоджень....навіщо екологія? треба бачити документи...

 

Зв'язатися з юристом
Галина
Ні про які погодження меж зовсім не йдеться. Ні з ким ділянка не межує, крім земель сільради за межами населеного пункту (там розпорядник ДЗА). Мається на увазі погодження проекту відведення земельної ділянки з РЕСом - я вважаю що таке погодження не потрібне. Екологію просили, бо межує з прибережно-захисною смугою, але в неї не входить.
18.04.2015 в 14:42:58 відповідь для Олександр

Олександр  в даній ситуації мені здається,Держземагенство бажає притримати землі запасу задля надання їх воїнам АТО,повірте це саме так адже наразі це гаряче питання тому і не надають її Вам,. Хоча по закону кожна особа може отримати під ОСГ 2 га, це тільки в нашій державі так хороше заохочують  суспільство їм належними правами...та ще й  з пафосом...Нажаль вони(Держземагенство, та інші органи) не поспішають, задля задоволення поставлених їм завдань з гори...

Зв'язатися з юристом
Галина
18.04.2015 в 17:16:44 відповідь для Галина
Згоден з вашою думкою, тільки мені відомо яким "АТОшникам" вони все притримують)). Справа вже в суді. І популізм "живущих по-новому" я не підтримую. Закон має працювати. Дякую.


Типові договориБланки договорівРозділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

Телефон: предоставляется по согласию
Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 4
Телефон: kasanovn535@gmail.com

Кращі юристиКращі юристи

Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: предоставляется по согласию

Загрузка
Наверх