Стаття 86. Проведення робіт на землях водного фонду, ВКУ

13.05.2016

Доброго дня. На якій відстані згідно ВКУ може бути викопано штучну водойму від житлових будівель, та будівель садибного використання?

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Зпочатку-для «копання» штучної водойми-потрібно придбати-певне, у власність, інші способи є важичими-земельну ділянку в необхідному місці і потрібного розміру. Потім-потрібно змінити її цільове призначення (об’єктом водного фонду вона, вірогідно, не була, бо штучна водойма там лише запланована для утворення). Після того, оформивши усе для цього-здійснити «спорудження» водойми.

Вздовж річок, морів та навколо озер, водосховищ і інших водойм встановлюються водоохоронні зони. Водоохоронна зона є природоохоронною територією господарської діяльності, що регулюється. На території водоохоронних зон забороняється: 1) використання стійких та сильнодіючих пестицидів, 2) влаштування кладовищ, скотомогильників, звалищ, полів фільтрації, 3) скидання неочищених стічних вод, використовуючи рельєф місцевості (балки, пониззя, кар'єри тощо), а також у потічки. Зовнішні межі водоохоронних зон визначаються за спеціально розробленими проектами. Вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги. Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною: для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менше 3 гектарів - 25 метрів, для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею більше 3 гектарів - 50 метрів. Якщо крутизна схилів перевищує три градуси, мінімальна ширина прибережної захисної смуги подвоюється. Прибережні захисні смуги встановлюються за окремими проектами землеустрою. Прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється: 1) розорювання земель (крім підготовки грунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво, 2) зберігання та застосування пестицидів і добрив, 3) влаштування літніх таборів для худоби, 4) будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів, 5) миття та обслуговування транспортних засобів і техніки, 6) влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо. Об'єкти, що знаходяться у прибережній захисній смузі, можуть експлуатуватись, якщо при цьому не порушується її режим. Не придатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережних захисних смуг. Також навколо водойм можуть встановлюватись смуги відведення з особливим режимом користування.

Згадані Вам житлові будівлі та будівлі садибного використання мали б знаходитись на сусідніх земельних ділянках. Споруди ж, які можуть міститись біля водойми, вказані у попередньому абзаці. Навколо водойми-мають бути вищезгадані зони чи смуги. Згідно із Порядком визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них, затвердженому постановою Кабінету міністрів від 8 травня 1996 р., розміри і межі водоохоронних зон визначаються проектом на основі нормативно-технічної документації. Проекти цих зон розробляються на замовлення фізичних та юридичних осіб, узгоджуються з власниками землі, землекористувачами, Мінприроди, Держводагентством та територіальними органами Держземагентства тощо, і затверджуються відповідними місцевими органами виконавчої влади або виконавчими комітетами рад.

 

Зв'язатися з юристом
Босак (Бандурка) Назарій Орестович, місто Львів
ICQ:581230319
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Надання розгорнутої правової консультації, юридичних порад, правової інформації та юридичних роз'яснень, праця з документами правового характеру, юридично-претензійна робота, зроблення правового висновку, ведення правничого супроводу, загальна правова робота по судовому розгляду, відстоювання інтересів громадянина в органах виконавчої влади, деякий захист клієнта від проступків та робота по відносинах клієнта із судово-правоохоронними органами-від 200 грн. за день.Типові договориБланки договорівРозділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

Телефон: margarita88@i.ua
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 18
Телефон: 0963753599
Телефон: 0637323860
Телефон: 0963202046 0959153942


Загрузка
Наверх