Отказ при смене фамилии

Сину виповнилося 16 років два дні тому, паспорт громадянина України ще не отримав і він хоче змінити прізвище,а потім одержати паспорт але в святошинському РАГСі м.Києва йому відмовили.Запропонували спочатку безкоштовно отримати паспорт,а потім вже змінити призвіще і на загальних підставах за свої кошти змінити паспорт з новим призвіщем.

В РАГСі відмову не коментують.Ця відмова законна чи ні?

Ваш коментар *

Відповіді юристів

За ст. 295 цивільного кодексу, фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім'я. За нормами Роз’яснення міністерства юстиції «Порядок державної реєстрації зміни прізвища, власного імені та по батькові громадян України» від 14.01.2011, підставами для відмови у зміні імені є: перебування заявника під слідством, судом, адміністративним наглядом; наявність у заявника судимості, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку; офіційне звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення розшуку заявника; подання заявником неправдивих відомостей про себе (аналогічна норма міститься і в цивільному кодексі). Відмова у наданні дозволу на зміну імені може бути в установленому порядку оскаржена у суді. Про державну реєстрацію зміни імені органами державної реєстрації актів цивільного стану видається відповідне свідоцтво. Відомості про зміну імені підлягають обов'язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Відповідно до Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи, затвердженого постановою кабміну від 11 липня 2007 р., зміна імені проводиться за наявності в архівах відділів державної реєстрації актів цивільного стану України відповідних актових записів цивільного стану та даних в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян. Відповідно до норм Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом МВС від 13.04.2012, паспорт може оформлятись на підставі свідоцтва про зміну імені. Обмін паспорта здійснюється в разі, зокрема, зміни (переміни) прізвища, імені або по батькові.

В законодавстві встановлені переліки можливих підстав відмови у зміні імені, там висловленого РАЦС’ом шляху не згадано. Видача підряд двох паспортів містить ознаки марнотратства (шкідливе діяння, не передбачене в кримінальному кодексі) та нецільового витрачання бюджетних коштів. Вашому сину потрібно змінити прізвище, після того-на підставі свідоцтва про зміну імені (прізвища тощо)-оформити паспорт.

Зв'язатися з юристом
Босак (Бандурка) Назарій Орестович, місто Львів
ICQ:581230319
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Надання розгорнутої правової консультації, юридичних порад, правової інформації та юридичних роз'яснень, праця з документами правового характеру, юридично-претензійна робота, зроблення правового висновку, ведення правничого супроводу, загальна правова робота по судовому розгляду, відстоювання інтересів громадянина в органах виконавчої влади, деякий захист клієнта від проступків, робота по відносинах клієнта із судово-правоохоронними органами тощо-75 грн. за годину безпосередньо праці.Типові договориБланки договорівРозділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

онлайн
Фото користувача
ООО Право на Якість
м. Київ
відповідей за тиждень: 73
Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
не в мережі
Фото користувача
Макаров Сергей
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 39
Телефон: предоставляется по согласию
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 23
Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: 981099295

Кращі юристиКращі юристи

Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: kasanovn535@gmail.com

Загрузка
Наверх