запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

Після вступу в дію Закону Про запобігання корупції

. в учбовому закладі, а саме, в реабілітаційному центрі, було звільнено робітника по ремонту будівель та споруд, який є рідним братом директора навчального закладу.

Пізніше знайшли інформацію, що це не стосується закладів освіти.Чи вірно ми зрозуміли інформацію?

Чи можна взяти на роботу працівника, який є рідним братом директора? Якщо так, то на підставі яких нормативних документів.

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Доброго дня, Оксана. В листі МОН від 07.10.2016 р. N 1/11-13074 роз"яснено, що особи, зазначені у підпунктах «а», «в» - «з» п. 1 ч. 1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції», не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам (ч. 1 ст. 27 Закону). Це обмеження не поширюється на керівників закладів освіти, оскільки вони належать до категорії осіб, які для цілей Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме — посадових осіб юридичних осіб публічного права, які не зазначені у п. 1 ч. 1 ст. 27 Закону.

В той же час, особи, зазначені у п. 1, 2 ч. 1 ст. 3 Закону (в т. ч. працівники закладів освіти), зобов’язані:

  • вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;
  • повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі — Національне агентство з питань запобігання корупції чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;
  • вживати заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів на підставі ч. 1 ст. 28 Закону.
Зв'язатися з юристом
Майоренко Маргарита Сергіївна, місто Дніпро
Телефон:margarita88@i.ua
E-mail:majorenko1988@mail.ru
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Особисті консультації (в особистих повідомленнях на сайті чи по е-mail) здійснюються на платній основі, оплата - від 100 грн (в залежності від складності питання).

Написання позовів, договорів, скарг, інших процесуальних документів - ціна договірна.

Подякувати за консультацію ви можете слідуючим чином:
карта Приват Банку 5168742014400562;
гаманець Вебмані - U239534735859.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 28
Телефон: 0963753599
Телефон: margarita88@i.ua
Телефон: 0637323860
Телефон: 0963202046 0959153942


Загрузка
Наверх