Стаття 66. Службове сумісництво поліцейських, Про поліцію

29.02.2016

Відносно Закону України "Про Національну поліцію"

Статті 66

Поліцейський не може під час проходження служби займатися іншою оплачуваною діяльністю, крім науково-педагогічної, наукової або творчої.

Вітаю Вас, мене цікавить питання відносно (Творчої діяльності). Поясніть якщо особа займається написанням музики та продає свої роботи це є законно ??

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Доброго дня. 

Відповідно до ст. 25 Закону України "Про запобігання корупції" Вам забороняється займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України

Відповідно до ст. 41 Конституції України Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

З огляду на заначене, жодних перешкод у тому, щоб продавати свої мужичні роботи, будучи при цьому посадовою особою, немає. 

Зв'язатися з юристом
Морий Ярослав, місто Вінниця

Доброго дня, Віталій. Згідна з відповідью колеги, писати музику та продавати свои роботи законно. Це не забороняется, така діяльність підпадає під поняття творча діяльність. Творчість — діяльність людини, спрямована на створення якісно нових, невідомих раніше духовних або матеріальних цінностей (нові твори мистецтва, наукові відкриття, інженерно-технологічні, управлінські чи інші інновації тощо). Необхідними компонентами творчості є фантазія, уява, психічний зміст якої міститься у створенні образу кінцевого продукту (результату творчості).

Зв'язатися з юристом
Майоренко Маргарита Сергіївна, місто Дніпро
Телефон:margarita88@i.ua
E-mail:majorenko1988@mail.ru
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Особисті консультації (в особистих повідомленнях на сайті чи по е-mail) здійснюються на платній основі, оплата - від 100 грн (в залежності від складності питання).

Написання позовів, договорів, скарг, інших процесуальних документів - ціна договірна.

Подякувати за консультацію ви можете слідуючим чином:
карта Приват Банку 5168742014400562;
гаманець Вебмані - U239534735859.

Маргарита Сергіївна. Поясніть будьласка наступне. Якщо продаж цих робіт маю на увазі власної (Музики) здійснюється в мережі інтернет. Використовувавши певний сайт який компетентний для реалізації цих продаж, але для використання цього сайта звичайно особа має пройти реєстрацію. Що до підтвердження реєстрації не зважаючи на знайомі всім поля заповнення, ще потрібно відправити фото паспорта першої сторінки, також в окремих питаннях ІНН номер. 

Через що, випливає питання.

Згідно законодавства України посадові осби що року заповняють декларації.

Якщо відповідно до закону перераховуючи ті статті які ви мені процетували продаж творчих робіт є законні. Але не зрозуміло що до заповнення декларації. Отримані гроші потрібно вказувати? 

Дякую за відповідь. 

Доброго дня, Віталію!

В мене дещо суперечливі думки з цього питання. Частково згодна з колегами, але, міркуючи з позиції контролюючого органу, можу сказати наступне.

Відповідно до Методичних рекомендацій "Запобігання і протидія корупції в державних органах та органах місцевого самоврядування" Міністерства юстиції України  "інша оплачувана діяльність" (на яку існує заборона) - це будь-яка діяльність, спрямована на отримання доходу і не пов'язана з виконанням особою посадових обов'язків з виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Творча діяльність - виняток. Відповідно до Закону Україну "Про творчих працівників та творчі спілки" творча діяльність - це індивідуальна чи колективна творчість, результатом якої є створення та інтерпретація творів, що мають культурну цінність. До таких творів належить, зокрема, і аудіовізуальна інформація.

Тобто, фактично ви займаєтеся творчою діяльністю (створенням музичних творів), яка спрямована на отримання доходу і є по суті законною, про що було вже сказано.

Тепер ми підходимо до найцікавішого - заповнення декларації. Відкриваємо Методичні рекомендації щодо заповнення декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру і бачимо, що при заповненні позиції 7 вказуються платежі, одержані декларантом (членами сімї декларанта), від викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту, при цьому необхідно вказати назву закладу, установи тощо, в яких одержано (нараховано) зазначені у цій позиції доходи.

Таке бачення  заповнення даної позиції і в Міністерства юстиції, яке у вищезгаданих Методичних рекомендаціях зазначило, що для правильного відображення у декларації доходу рекомендується звертатися до підтверджуючих документів (довідок про доходи, квитанцій, платіжних доручень, договорів), а у разі їх відсутності чи неможливості отримання дублікатів -  отримати відповідну інформацію у підприємства, установи, організації, фізичної особи, від якої одержано дохід.

У зв'язку з цим можу Вам порадити наступне: при заповненні декларації обов'язково отримайте у фіскальній службі довідку про доходи. На всякий випадок також зверніться до власників сайту з проханням надати довідку або інформацію про отримані кошти від продажу Ваших музичних творів. Так Ви матимете повне уявлення про те, якою інформацією володіє контролюючий орган щодо Ваших доходів і в разі, якщо йому буде відомо про дохід від творчої діяльності (а його розмір буде вказаний у довідці про доходи), у Вас буде що відповісти на це.

Зв'язатися з юристом
Корбут Анастасія Сергіївна, місто Комиш-Зоря
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Індивідуальна консультація від 100 грн (залежно від складності).
Складання позовних заяв, звернень, скарг, процесуальних документів, представництво - за домовленістю.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: предоставляется по согласию
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 19
Телефон: kasanovn535@gmail.com

Кращі юристиКращі юристи

Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: предоставляется по согласию

Загрузка
Наверх