Вихідна допомога при звільненні з ініціативи роботодавця

Доброго дня!

Цікавить наступне питання.

Якщо особа на роботі в кол-центрі пройшла стажування, за яке обіцяли виплату незалежно від кількості продажу продукту компанії, а потім їй призначили випробувальний термін (5 днів, через недостатню кількіть цих продажів), який вона не пройшла, то чи законною є невиплата заробітку за час стажування?

Дякую за відповідь!

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Доброго дня Ада.

За угодою сторін при укладенні трудового договору (контракту) працівникові може бути встановлено випробування з метою перевірки його відповідності роботі, яка йому доручається. Це правило міститься у ст. 26 Кодексу законів про працю України і застосовується тільки щодо осіб, що виходять на роботу. Випробування встановлюється незалежно від кваліфікації і досвіду працівника

Умова про випробування може бути включена в трудовий договір тільки:
  • при укладенні трудового договору
  • у результаті угоди сторін
  • з метою перевірки відповідності працівника роботі

Прийом на роботу з випробувальним терміном буде вважатися законним, якщо умова про випробування:
  • письмово зафіксована у трудовому договорі та продубльована у наказі про прийом на роботу
  • обумовлена в заяві про прийом на роботу і продубльована у наказі про прийом на роботу
  • не міститься у заяві, але включена до наказу про прийом на роботу, з яким працівник ознайомлений під розпис до початку роботи
  • не міститься у заяві, але внесена до наказу про прийом на роботу, з яким працівник ознайомлений під розпис після початку роботи і згоден зі змістом наказу та умовами роботи

(Лист Державного комітету України по водному господарству №ЯГ/10-138 від 22.02.2005 «Про випробувальний строк при прийнятті на роботу»)

Якщо умова про проходження випробування включена до трудового договору, але не зазначена у наказі про прийом на роботу, то трудовий договір вважається укладеним без випробувального терміну. Тобто умови випробування повинні бути обов’язково зазначені як у заяві, так і в наказі (розпорядженні), з яким працівник знайомиться під розпис (додаток). Одностороннє встановлення роботодавцем умови про випробувальний термін вважається грубим порушенням. У трудовій книжці не робиться відмітка про те, що працівник прийнятий на роботу з випробувальним терміном. Строк випробування включається до загального трудового (страхового) стажу

У період випробування працівник користується усіма правами та гарантіями, які мають співробітники з великим стажем в організації. Не буде вважатися порушенням, коли на період випробувального терміну працівнику встановлюється оклад у меншому розмірі, якщо це буде передбачено в штатному розкладі. Після закінчення випробувального терміну до штатного розкладу може бути внесено зміни про збільшення окладу

Якщо в період випробування працівникові зменшується оклад, не виплачуються премії і не оплачують лікарняні листи на тій лише підставі, що він проходить випробування, то це є порушенням законодавства про працю

При працевлаштуванні особа повинна бути письмово ознайомлена зі своїми службовими обов’язками, посадовою інструкцією, правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором та ін. На період випробування розробляється план, з яким новий працівник знайомиться під розпис. План складається у довільній формі, в ньому встановлюють конкретні завдання і терміни їх виконання

Зв'язатися з юристом
Бобрушко Люба Юріївна, місто Київ
Телефон:0684963771
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Вартість послуг: 100 грн. ПриватБанк картка № 4149497855859932

Доброго вечора, Ада. Такого поняття як стажування в трудовому законодавстві немає. Є поняття випробувального терміну в ст.26 КзпП України. Навіть якщо працівник не пройшов випробування, то йому повинні виплатити заробіток.

Зв'язатися з юристом
Майоренко Маргарита Сергіївна, місто Дніпро
Телефон:margarita88@i.ua
E-mail:majorenko1988@mail.ru
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Особисті консультації (в особистих повідомленнях на сайті чи по е-mail) здійснюються на платній основі, оплата - від 100 грн (в залежності від складності питання).

Написання позовів, договорів, скарг, інших процесуальних документів - ціна договірна.

Подякувати за консультацію ви можете слідуючим чином:
карта Приват Банку 5168742014400562;
гаманець Вебмані - U239534735859.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

онлайн
Фото користувача
ООО Право на Якість
м. Київ
відповідей за тиждень: 53
Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 21
Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: предоставляется по согласию
Телефон: +380505459070

Кращі юристиКращі юристи

Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: +38 (067) 630-77-35
Телефон: 067 6307735
Телефон: kasanovn535@gmail.com

Загрузка
Наверх