предоставление помещений

Наша громадська організація - об’єднання ветеранів війни, всі члени якого є інвалідами війни, учасниками бойових дій та членами сімей загиблих. Згідно з Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі Закон), органи місцевого самоврядування безкоштовно надають!!! об’єднанням ветеранів війни приміщення, обладнання та інше майно необхідне для здійснення їх статутних завдань, вони звільняються від плати за користування комунальними послугами, телефонами у приміщеннях які вони займають (ст. 20).

Рішенням власника - Одеської міської ради, нам було безплатно представлено приміщення, що складається з двох кімнат загальною площею 48,6 кв. м. за адресою: вул. Академіка Заболотного, 4,кв.78. Згідно з даним рішенням Департаментом комунальної власності Одеської міської ради, був укладений Договір оренди нежилого приміщення № 11/97 от 31.01.2000 р.

Це єпорушення Закону, так як, Департамент повинен був укласти Договір позички на безоплатне користування нежилим приміщенням.

Більш того, згідно з умовами цього Договору оренди (п.4.2.), наше об’єднання ветеранів війни повинно вносити орендну плату та кошти за комунальні послуги. Це є другим порушенням Закону.

Враховуючи то, що нашому об’єднанню ветеранів війни, згідно Закону повинно бути безкоштовно надати це приміщення, а також звільнити від плати за користування комунальними послугами, фінансування цих витрат здійснюються за рахунок коштів місцевого бюджету (абзац перший, ст. 17 Закону). Таким чином немає ніякої правової колізії. Від плати звільняються об’єднання ветеранів війни, але власники приміщень та організації – постачальники послуг отримують кошти від міського бюджету.

Нам отказывают в бесплатном предоставлении помещений и освобождении от оплаты коммунальных услуг!??Просим Ваш совет. Благодарим.

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Відповідно до статей 25, 26, 29 та 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», з метою забезпечення реалізації Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та відповідно до положень останнього Одеська міська рада що:

- загальна площа нерухомого майна, орендодавцями якого відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» є балансоутримувачі, не повинна перевищувати 200 кв.м на одного балансоутримувача.

- балансоутримувачі (комунальні підприємства, установи, організації) у разі розгляду питання щодо передачі майна в оренду в обов’язковому порядку отримують згоду уповноваженого органу, до сфери управління якого вони належать згідно зі статутом, положенням відповідних комунальної установи, закладу чи організації або розпорядженням Одеського міського голови стосовно визначення уповноваженого органу для здійснення контролю щодо комунальних підприємств Одеської міської ради (далі – уповноважений орган управління).

- рішення балансоутримувача, уповноваженого органу, до сфери якого належить балансоутримувач, орендодавця, необхідність прийняття яких визначена Законом України «Про оренду державного та комунального майна», приймаються у формі наказу.

- зміст оголошення про передачу комунального майна в оренду на аукціоні, у тому числі інформації про додаткові умови оренди певних видів майна, до моменту його розміщення в ЕТС погоджується з органом, визначеним у пункті 1 цього рішення – департаментом комунальної власності Одеської міської ради.

- рішення про надання згоди на здійснення невід’ємних поліпшень комунального майна приймається орендодавцем відповідного майна.

- рішення про продовження договору оренди комунального майна, передбаченого частиною 2 статті 18 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» приймається орендодавцем за погодженням з уповноваженим органом управління балансоутримувача – комунального підприємства, установи, організації.

- проведення оцінки майна у випадку його оренди є обов’язковим.

3. Рішення Одеської міської ради від 30.01.2019 р. № 4214 «Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за майно комунальної власності територіальної громади м. Одеси» застосовується у разі передачі майна в оренду без проведення аукціону.

4. Вважати таким, що втратило чинність рішення Одеської міської ради від 26.07.2017 р. № 2284-VІІ«Про визначення органу, уповноваженого управляти майном, яке є комунальною власністю територіальної громади міста Одеси».

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Одеської міської ради з питань комунальної власності.

Обращайтесь письменно в местный совет и получите письменный1 ответ потом можно о чем то говорить.

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:t.borsuk@right-for-quality.com
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5329 5720 0051 2468
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/

Безкоштовних послуг не існує у цьому світі.

Тому, Надавач послуг та власник приміщення, безоплатно нададут іх вам тільки, якщо іх вартість компенсує ім місцевий або державний бюджет

Зв'язатися з юристом
Nikjlay Kasyanov, місто Дніпро
Телефон:kasanovn535@gmail.com
Skype:yurist4201
ICQ:yurist1962@3g.ua
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Дого
вірна. Минімальна вартість 200 грн. Монобанк картка № 4441114441485610 Рекомендую всем открыть Счёт
В этом банке, выгодно, и просто. Вот по этой ссылке https://monobank.ua/r/f955dTТипові договориБланки договорівРозділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

Телефон: +38 (096)-109-76-08
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 7
Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: 0964989772
не в мережі
Фото користувача
Your Protect
м. Миколаїв
відповідей за тиждень: 7


Загрузка
Наверх