Правомірне нарахування податку на нерухоме житло(квартира)

16.01.2021

Доброго дня. 15січня 2021 року отримала податкове повідомлення -рішення від 27.09.2020р. про податок на нерухоме майно, відмінне від зем.ділянки, сплачений фіз.особ, які є власн.обєктів житл.нерухом. (податковий період 2019 рік).

Я працюючий пенсіонер, є власником двох квартир (93,24м2 та 43,3м2). Чи правомірне нарахування податку чи є пільга в 120 м2?

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Місцевий податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, повинен сплачуватися всіма фізичними та юридичними особами, які мають у власності житлову нерухомість або частку на неї.

Не сплачують податки лише ті, хто має у власності житло, площею менш ніж 70 кв.м для квартир, та 150 кв.м – для будинків.

Щодо звільнення від сплати вказаного податку через наявність певного статусу (пенсіонер, чорнобилець, наявність інвалідності тощо), то чинне законодавство такої пільги не передбачає.

Натомість пенсіонери за віком звільнені від сплати земельного податку і таке звільнення від сплати земельного податку, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання в межах граничних норм (стаття 281 Податкового кодексу України).Фізичні особи – власники нерухомого майна відповідно до п.п.266.7.3 п.266.7 ст.266 ПКУ мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

- об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

- розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

- права на користування пільгою із сплати податку;

- розміру ставки податку;

- нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення - рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:t.borsuk@right-for-quality.com
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5329 5720 0051 2468
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

Телефон: +38 (096)-109-76-08
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 7
Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: 0964989772
не в мережі
Фото користувача
Your Protect
м. Миколаїв
відповідей за тиждень: 7

Кращі юристиКращі юристи

Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619

Загрузка
Наверх