Право на пенсію

Доброго дня! Просимо роз'яснення. Чи має право на пенсію особа, яка має 9 років педагогічного стажу + 19 років на посаді сільського голови. На даний час досягла 55 річного віку. Загальний стаж 37 років.

Ваш коментар *

Відповіді юристів

На пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи:

? п. б. ч.1 ст. 13 Закону України « Про пенсійне забезпечення»працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць:чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах;жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи - жінкам;

?п. в. ч.1 ст. 13 Закону України « Про пенсійне забезпечення»трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі;г) жінки, які працюють трактористами-машиністами, машиністами будівельних, шляхових і вантажно-розвантажувальних машин, змонтованих на базі тракторів і екскаваторів, - після досягнення 50 років і при загальному стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 15 років на зазначеній роботі;

?п. д. ч.1 ст. 13 Закону України « Про пенсійне забезпечення» жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 50 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років за умови виконання встановлених норм обслуговування.Норми обслуговування для цих цілей встановлюються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України;

?п. ж. ч.1 ст. 13 Закону України « Про пенсійне забезпечення» жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятеро і більше дітей, - незалежно від віку і трудового стажу, в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Статтею 21 Закону № 2493 визначено, що пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу.

Статтею 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-III (зі змінами та доповненнями) визначено, що пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше ніж 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу.

Згідно зі ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723-XII (зі змінами та доповненнями) на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків не менше ніж 25 років, для жінок – не менше ніж 20 років, у тому числі стажу державної служби – не менше ніж 10 років та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше ніж 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, – незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку.Статтею 22 Закону № 2493-III передбачено, що до стажу служби в органах місцевого самоврядування зараховується період роботи на посадах, на які поширюється дія цього Закону, а також на посадах і в органах, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби.

Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення стажу державної служби» від 03.05.94 р. № 283 (за текстом – Порядок № 283) визначено посади і органи, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби. Тобто умови, на яких визначається право на призначення пенсії відповідно до Закону № 2493-III, чітко визначено ст. 21 цього Закону, а стаж, визначений Порядком № 283, зараховується до стажу роботи в органах місцевого самоврядування для обчислення розміру такої пенсії.

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:t.borsuk@right-for-quality.com
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5169 3305 1024 4848
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/

Не зрозуміло, пенсія повинна бути, чи ні ?. У нашому конкретному випадку. Згідно ст. 55 п. е ?

Доброго дня. Зараз такого права не має. За ст.55 необхідно не менше 28 років освітнього стажу.

Зв'язатися з юристом
Boychenko Lyudmila, місто Кіровоград
Телефон:+380932302047
E-mail:advokat.l.boychenko@gmail.com

Після роботи педагогом, він був обраний на посаду сільського голови. Невже його подальший стаж не прирівнюється до педагогічного?

Ні. Педагогічний стаж являє собою тривалість трудової діяльності в освітніх закладах, пов'язаних з навчальним процесом.

Зв'язатися з юристом
Boychenko Lyudmila, місто Кіровоград
Телефон:+380932302047
E-mail:advokat.l.boychenko@gmail.com


Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

онлайн
Фото користувача
ООО Право на Якість
м. Київ
відповідей за тиждень: 49
Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: +38(050)-105-33-11, +38 (096)-109-76-08
онлайн
Фото користувача
Владислав Котигора
м. Одеса
відповідей за тиждень: 19
Телефон: 0964989772
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 13
Телефон: kasanovn535@gmail.com

Кращі юристиКращі юристи

Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: 067 6307735
Телефон: kasanovn535@gmail.com

Загрузка
Наверх