включение отпуска по уходу за ребенком в страховой стаж

На момент выхода в декрет в 1994 г. я работала в частной фирме. Через некоторое время фирма "лопнула" и я осталась без печати об увольнении в трудовой книжке. Понятно, что стаж я потеряла, но и 3 года отпуска по уходу за ребенком я также потеряла. Подскажите, пожалуйста, законно ли это и какая статья закона это подтверждает. Спасибо. С уважением. Светлана

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Спасибо большое за отзыв, только непонятно, почему ссылка на законы РФ?

отпуск по уходу за ребенком до достижения им трехлетнего возраста является исключением - его включают в страховой стаж как период, за который уплачены страховые взносы, исходя из размера минимального страхового взноса.З 01.01.2016 періоди, що зараховуються до страхового стажу за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності й за пенсійним страхуванням, є однаковими, про що вказує Мінсоцполітики в листі від 27.04.2018 р. № 613/0/51-18/218. Аргументом стала оновлена наприкінці минулого року норма ч. 4 ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (далі — Закон про соцстрах). Вона передбачає, що до страхового стажу за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності починаючи з 01.01.2016 прирівнюються всі періоди, протягом яких особа не підлягала страхуванню, але нею або роботодавцем сплачено єдиний внесок.

З 01.01.2011 і дотепер страховий стаж обчислюють за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Держреєстр). До страхового стажу зараховують періоди, коли особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності й за неї були сплачені страхові внески. Проте місяці, за які сплачені страхові внески в розмірі мінімального страхового внеску, зараховують як один місяць, а якщо в меншому розмірі — лише відповідну частину місяця (від 0,01 до 0,99).

До 31.12.2010 страховий стаж обчислюють згідно з даними, зазначеними в трудовій книжці, зараховуючи періоди перебування особи в трудових відносинах.

З 19.10.1998 по 31.12.2010 загальний трудовий стаж визначають відповідно до Правил обчислення загального трудового стажу для призначення працівникам допомоги по тимчасовій непрацездатності, затверджених постановою КМУ від 19.10.1998 р. № 1658 (далі — Правила № 1658).

До 19.10.1998 обчислювали безперервний трудовий стаж згідно з Правилами обчислення безперервного трудового стажу робітників та службовців при призначенні допомоги по державному соціальному страхуванню, затвердженими постановою Ради Міністрів СРСР від 13.04.1973 р. № 252 (далі — Правила № 252).

Відомості про страховий стаж можна отримати відповідно до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою Правління ПФУ від 18.06.2014 р. № 10-1 (далі — Положення № 10-1). Вони надаються страхувальникам і застрахованим особам за такими формами: Форма ОК-5 (додаток 4 до Положення № 10-1), Форма ОК-7 (додаток 5 до Положення № 10-1), дані про трудовий та страховий стаж — додаток 9 до Положення № 10-1.

Фонд наголошує: додаток 9 можна використовувати в повному обсязі для визначення страхового стажу з 01.01.2016, а з 01.01.2011 по 31.12.2015 його необхідно обчислювати з використанням довідок за Формою ОК-5 або Формою ОК-7.

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:t.borsuk@right-for-quality.com
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5169 3305 1024 4848
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/

18.07.2020 в 20:37:43 відповідь для Светлана

Извините это было не Вам

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:t.borsuk@right-for-quality.com
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5169 3305 1024 4848
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/

Добрый день! Огромное спасибо за такой подробный и полный ответ! Я попробовала разобраться со всеми приведенными Вами документами, но, к сожалению, я не смогла определиться со своей проблемой: "Должны ли мне при начислении пенсии засчитать 3 года отпуска по уходу за ребенком", если фирмы не существует, а печати об увольнении нет". Еще раз спасибо! С уважением. Светлана

20.07.2020 в 11:51:18 відповідь для Светлана

Да должны свидельство о рождении ребенка и справка ОК 7 попробуйте обратитесь в налоговую

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:t.borsuk@right-for-quality.com
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5169 3305 1024 4848
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/

Спасибо большое! К сожалению, услуга "сказати дякую + 15 грн." не работает. С уважением. Светлана.

Без проблем всех благ всего хорошего

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:t.borsuk@right-for-quality.com
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5169 3305 1024 4848
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

онлайн
Фото користувача
ООО Право на Якість
м. Київ
відповідей за тиждень: 40
Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
онлайн
Фото користувача
Владислав Котигора
м. Одеса
відповідей за тиждень: 34
Телефон: 0964989772
онлайн
Фото користувача
Boychenko Lyudmila
м. Кіровоград
відповідей за тиждень: 10
Телефон: +380932302047
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 8
Телефон: kasanovn535@gmail.com


Загрузка
Наверх