Нарахування пенсіі підприємцям з 1998 по 2005 рік.

06.07.2020

Звертаюсь По поводу питання обчислення трудового стажу фізосіб-підприємців для нарахування пенсіі.

На цей час Я є пенсіонер 65 років. Стаж по трудовій книжці 25 років.

В минулому з 1998 по 2005 рік Я був суб'єкт малого підприємництва .роздрібна торгівля на ринку, але в стаж при розрахунку песії ці роки не зарахували. Відповідають; данних в персонофікованій системі немає.

Я маю свідоцтво як підприємець, В 1998 року був зреєстрований в ПФУ Справа номер

5733. Сплачував пенсійни внескі за кожен рік 32%. за 1999, 2000, 2001 рік. Чеки квитанціі маю на руках.

В 1998 р. Зареєстрований в ДПІ. З 1998 по 2001 рік сплачував прибутковий податок з громадян, поквартальні платежі згідно податкових повідомлень с ДПІ. На підставі Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.92.р. "Про прибутковий податок з громадян" , але квитанції і чеки збереглись тільки кілько за 2001р.

З 2002 по 2005 рік перейшов на ФІКСОВАНИЙ помісячний ПАТЕНТ. Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.92.р. номер13-92. "Про прибутковий податок з громадян" .

Вірно Я розумію, що з 1998 по 2001 Я був на загальній системі, а с 2002 на спрощеній?

Під яки закони Я попадаю, щоб підприємницький стаж врахували в ПФУ ?

З повагою до Вас, Володимир.

т.066-8026064. goncharov-1@ukr.net 

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Кабмін вніс зміни до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній. Таким чином, урегульовано питання обчислення трудового стажу ФОП Кабмін прийняв постанову від 03.10.2018 р. №793 «Про внесення зміни до пункту 4 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», якою врегульовано питання обчислення трудового стажу фізосіб-підприємців.

Відповідно до зазначеної постанови, фізособам-підприємцям зараховуватимуться до стажу, при обчисленні пенсії, періоди ведення фізособами підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, у тому числі із застосуванням фіксованого податку:

1) з 1 січня 1998 року по 31 грудня 2003 року – на підставі довідки про реєстрацію особи як суб’єкта підприємницької діяльності;

2) з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2017 року за бажанням особи – за умови сплати страхових внесків (ЄСВ) незалежно від суми сплачених коштів.

Постанова набрала чинності 5 жовтня 2018 року у звязку з її опублікуванням в "Урядовому кур'єрі" №187 (6303).

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:t.borsuk@right-for-quality.com
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5169 3305 1024 4848
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

онлайн
Фото користувача
ООО Право на Якість
м. Київ
відповідей за тиждень: 83
Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: 098-675-13-50; 063-700-40-25
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 6
Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: +38(050)-105-33-11, +38 (096)-109-76-08


Загрузка
Наверх