Трудове право

01.07.2020

Добрий день! Отримано освіту бакалавра, пройшло багато років з дня отримання диплому, жодного разу не працювала (трудової немає).

1. Чи можуть мене зобов'язати підтвердити кваліфікацію в центрі зайнятості і не тільки (атестація? тести? іспит? проходження курсів від ЦЗ?)

2. Чи можуть мене перед оформленням на роботу зобов'язати проходити випробувальний термін?

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Доброго дня! ст. 27 КЗпП, строк випробування у разі прийняття на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, — шести місяців, у разі прийняття на роботу робітників — одного місяця.

ЦЗ не проводить атестацію, тести та інше.

Згідно ст. 47 ЗУ ""Про зайнятість населення", для громадян, які

не працювали за попередньо здобутими професіями (спеціальностями) понад 12 місяців, підходящою вважається робота, яку вони виконували за останнім місцем роботи, а робота за здобутими раніше професіями (спеціальностями) може вважатися підходящою за умови попереднього підвищення кваліфікації з урахуванням потреби ринку праці.

Зв'язатися з юристом
Гнатюк Людмила Петрівна , місто Вінниця
Телефон:098-675-13-50; 063-700-40-25
E-mail:ludagnatyuk@ukr.net
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Вартість консультаційних послуг в залежності від обсягу наданої консультації від 180 грн.
Вдячність приймається на карту Приватбанк
5168 7573 6306 4405

Але ж трудовим законодавством передбачено, що випробування при прийнятті на роботу не встановлюється неповнолітнім особам, молодим робітникам після закінчення професійних навчально-виховних закладів, молодим спеціалістам ВНЗ.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

онлайн
Фото користувача
ООО Право на Якість
м. Київ
відповідей за тиждень: 83
Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: 098-675-13-50; 063-700-40-25
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 6
Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: +38(050)-105-33-11, +38 (096)-109-76-08


Загрузка
Наверх