Комісія банку при виплаті аліментів

04.06.2020

Хто мається на увазі під словом "його " в цитаті 2 пункту :"що здійснюється за його рахунок, крім переказу аліментних сум".

- стягувач чи державний виконавець ?

Зокрема, хто має платити комісію банку за перерахування аліментів : виконавча служба чи стягувач ?

Ваш коментар *

Відповіді юристів

З 28.08.18 р. набрали чинності зміни, внесені Законом від 03.07.18 р. № 2475-VIII в ст. 69 Закону від 02.06.16 р. № 1404-VІІІ «Про виконавче провадження» (далі – Закон № 1404). Відповідно до цих змін підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи – підприємці здійснюють відрахування із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника і перераховують кошти на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця у строк, встановлений для здійснення зазначених виплат боржнику, а в разі якщо такий строк не встановлено – до десятого числа місяця, наступного за місяцем, за який здійснюється стягнення. Це, зокрема, безпосередньо стосується перерахування утриманих роботодавцем аліментів з доходу працівника – боржника на підставі виконавчого листа. Нагадаємо, що раніше кошти відраховували з доходів боржника і перераховували безпосередньо стягувачу. Відповідно до п. 6 ст. 71 Закону № 1404 у разі стягнення аліментів як частки заробітку (доходу) боржника відрахування здійснюються з фактичного заробітку (доходу) на підставі постанови виконавця. Відповідно до п. 1 розд. XVI Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Мін’юсту від 02.04.12 р. № 512/5, виконавець розпочинає примусове виконання рішення про стягнення аліментів на підставі виконавчого документа, зазначеного у ст. 3 3акону № 1404, за заявою стягувача про примусове виконання рішення, у який зазначаються відомості про спосіб перерахування стягнутих аліментних сум, реквізити рахунка, відкитого у банку або в іншій фінансовій установі, для отримання аліментних сум (за наявності). Згідно з пп. 165.1.14 Податкового кодексу (далі – ПК) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно із Сімейним кодексом. Особи, які відповідно до ПК, мають статус податкових агентів, зобов’язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету ПДФО, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок (пп. «а» п. 176.2 ПК). Аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін, відображаються у формі № 1ДФ під ознакою доходу «140» (див. Довідник ознак доходів – додаток до Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.15 р. № 4). Таким чином, суми утриманих підприємством аліментів з фактичного заробітку (доходу) працівника на підставі постанови виконавця, які перераховані на рахунок виконавчої служби для подальшої їх виплати стягувачу, відображаються у формі № ДФ під ознакою доходу «140» із зазначенням реєстраційного номера облікової картки стягувача. Таке роз’яснення, зокрема, міститься у ЗІР (підкатегорія 103.25). Також зверніть увагу, що такі роботодавці тепер надсилають виконавцю звіт про здійснені відрахування та виплати за формою, встановленою Мін’юстом щомісяця, а не щокварталу, як це було раніше. Закон від 03.07.18 р. № 2475-VIII набув чинності з 28.08.18 р. («Голос України» від 28.08.18 р. № 138).

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:t.borsuk@right-for-quality.com
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5169 3305 1024 4848
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

онлайн
Фото користувача
ООО Право на Якість
м. Київ
відповідей за тиждень: 89
Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: 098-675-13-50; 063-700-40-25
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 8
Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: 0990550842


Загрузка
Наверх