Простій під час карантину COVID 19

02.04.2020

Якщо простій на час карантину COVID 19 , то яка буде оплата 2/3 окладу чи середній заробіток?

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Доброго дня шановна Світлана.

Дану ситуацію, що склалася внаслідок карантинних заходів у зв'язку із спалахом коронавірусу (COVID-19) варто кваліфікувати як простій.

Отже, за ч. 3 ст. 113 Кодексу законів про працю України за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток. Відповідно, за Законом роботодавець має зберегти за працівником його середній заробіток на період ситуації, що склалася.

З повагою Правовий центр

Зв'язатися з юристом
Правовой центр, місто Дніпро
Телефон:067 6307735
E-mail:pravovoucentr@gmail.com
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 100 грн.
Подяку приймаємо на карту Приват Банка
5168742726688108.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: +38(050)-105-33-11, +38 (096)-109-76-08
Телефон: +380952114823
Телефон: (050) 105-33-11

Кращі юристиКращі юристи

Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619

Загрузка
Наверх