Земельне питання

Чи є така необхідність завіряти нотаріально копію клопотання (заяви) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у разі формування та/або зміни цільового призначення земельної ділянки за рахунок земель державної чи комунальної власності)

Якщо окремі землевпорядні фірми ставлять вимоги стосовно того щоб відповідну заяву завіряти нотаріально чи це законно?

Ваш коментар *

Відповіді юристів

3.3.1. На підготовчій стадії державної експертизи здійснюється приймання землевпорядної документації, перевірка її складу, а також реєстрація об'єктів державної експертизи на підставі заяви (клопотання) замовника у журналі обліку (реєстрації) об'єктів державної експертизи землевпорядної документації протягом одного дня.

{Абзац перший підпункту 3.3.1 пункту 3.3 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів № 462 від 10.06.2010}

Для проведення державної експертизи замовником подаються оригінали відповідної документації та матеріали. У разі якщо окремі документи та матеріали об'єкта експертизи за своїм статусом не можуть бути надані в оригіналі, вони додаються у посвідчених, у встановленому порядку, копіях.

3.3.2. Усі основні документи і матеріали, додані до об'єкта державної експертизи повинні відповідати таким вимогам:

передбачені законодавством погодження в паперовому вигляді повинні бути підписані керівником відповідального органу та скріплені його печаткою. В електронній формі документи засвідчуються електронним цифровим підписом керівника відповідального органу;

{Абзац другий підпункту 3.3.2 пункту 3.3 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів № 462 від 10.06.2010; в редакції Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 128 від 17.05.2016}

графічні матеріали у встановлених законодавством випадках мають бути погоджені керівником територіального органу земельних ресурсів;

{Абзац четвертий підпункту 3.3.2 глави 3 виключено на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 130 від 25.02.2013}

кожен аркуш копій архівних документів повинен бути посвідчений підписом архіваріуса та печаткою архівної установи;

кожен аркуш інших документів повинен бути посвідчений підписом і печаткою розробника об'єкта експертизи;

кожен аркуш документів в паперовому вигляді повинен бути засвідчений підписом і печаткою (за наявності) розробника об'єкта експертизи, а також підписом та особистою печаткою сертифікованого інженера-землевпорядника, який відповідає за якість робіт із землеустрою. В електронній формі документи засвідчуються електронними цифровими підписами розробника об'єкта експертизи та сертифікованого інженера-землевпорядника, який відповідає за якість робіт із землеустрою;

{Підпункт 3.3.2 пункту 3.3 глави 3 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів № 462 від 10.06.2010; в редакції Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 128 від 17.05.2016}

документація із землеустрою повинна бути пронумерована, прошита та скріплена підписом і печаткою розробника об'єкта експертизи;

{Підпункт 3.3.2 пункту 3.3 глави 3 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів № 462 від 10.06.2010}

При виконанні цих вимог об'єкт державної експертизи підлягає реєстрації. В іншому випадку документація повертається замовнику на доопрацювання без реєстрації.

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:t.borsuk@right-for-quality.com
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5169 3305 1024 4848
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/

Такой практики заверять нотариально я не слышала.Много лет никто этого не просил.Напишите на каком основании.Поличите письменный ответ от фирм .Я думаю это их инициатива все документы должны быть в оригинале как прописано в законе.

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:t.borsuk@right-for-quality.com
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5169 3305 1024 4848
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

онлайн
Фото користувача
ООО Право на Якість
м. Київ
відповідей за тиждень: 28
Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 7
Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: +380505459070

Кращі юристиКращі юристи

Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: +38 (067) 630-77-35
Телефон: 067 6307735
Телефон: kasanovn535@gmail.com

Загрузка
Наверх