Завідувач садочка: або мій фотограф, або будете фотографувати на свої телефони

Доброго дня!

Мене цікавлять юридичні моменти ситуації. Завідувач садочка забороняє замовляти батьківському комітету приватного фотографа на свято, нав'язуючи лише "садочкового". На скільки я розумію, ніяких договорів між тим фотографом та садочком немає. Чи має вона право обмежувати батьків у виборі фотографа на свято? (Бажано одразу з усіма конкретними юридичними формулюваннями та посиланнями на статті нормативних документів - як робити взбучку, то вже хоча би підковано ;) )

Щиро дякую!

Ваш коментар *

Відповіді юристів

гідно з п. 21 Положення дитячий садок може організовувати освітній процес за одним чи кількома пріоритетними напрямками (художньо-естетичний, музичний, гуманітарний, фізкультурно-оздоровчий тощо). На підставі п. 26 Положення ДНЗ може надавати додаткові освітні послуги лише на основі угоди між батьками та садочком у межах гранично допустимого навантаження дитини (хореографія, англійська мова тощо). Відмова батьків від запропонованих додаткових освітніх послуг не може бути підставою для відрахування дитини з садка.

Згідно з п. 30 Положення діти в садочку мають право на безоплатне медичне обслуговування. Воно включає в себе: регулярні медичні огляди; проведення профілактичних щеплень;, надання невідкладної медичної допомоги; організація заходів для госпіталізації та інформування про це батьків; здійснення контролю за організацією харчування.

Ст. 28 Закону визначено права дитини у сфері дошкільної освіти:

  • безоплатність дошкільної освіти в державних і комунальних ДНЗ;
  • безоплатне медичне обслуговування;
  • безпечні та нешкідливі для здоров’я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;
  • здоровий спосіб життя;
  • захист від будь-якої інформації, пропаганди і агітації, що завдає шкоди її здоров’ю, моральному і духовному розвитку;
  • захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров’ю дитини, а також від фізичного та психологічного насильства, приниження її гідності.

А ст. 36 цього Закону визначено права батьків дітей, які відвідують дитячий садок:

  • вибирати ДНЗ та форму здобуття дитиною дошкільної освіти (чи вдома, чи в садку – до 5 років);
  • входити до органів громадського самоврядування в садку (батьківські комітети в групах і загальні по садочку);
  • звертатися до відповідних органів управління освіти з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей;
  • захищати законні інтереси своїх дітей у державних органах і судах.

До обов’язків батьків Закон відносить забезпечення умов для здобуття дітьми старшого дошкільного віку (від 5 до 6(7) років) дошкільної освіти.Щодо педагогів, які працюють з дітьми у садочку, то пп. 36-37 Положення встановлено їхні права і обов’язки, серед яких хотілося б виокремити наступні. Педагоги мають право на вільний вибір педагогічно доцільних форм, методів і засобів роботи з дітьми. Тобто програма навчання єдина, але кожен вихователь цю програму доводить до дітей тими методами, які він вважає за доцільне.

Положення зобов’язує педагогів дотримуватися педагогічної етики, норм моралі, поважати гідність дитини та її батьків, забезпечувати емоційний комфорт дитини в групі.

  • Закон України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 р. № 2628-111 (із змінами і доповненнями) /далі – Закон/:
  • Положення про дошкільний навчальний заклад, затверджене постановою КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (із змінами і доповненнями) /далі – Положення/.

Никто ничего вам не может навязывать.Как родители решат так и должно быть.Если ваш деректор идет на конфликт пишите жалобу в отдел образования района.

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:t.borsuk@right-for-quality.com
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5169 3305 1024 4848
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/

Вітаю.

Домовленність двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну чи припинення цивільних правовідносин, відповідно до ч.1 ст. 626 Цивільного Кодексу ( далі - ЦК) є договором.

Згідно ст.627 ЦК при укладенні договору ( письмово або за домовленістю) сторони є вільними у виборі контрагента та визначенні умов договору.

У договорах за участю фізичної особи- споживача, враховуються також вимоги законодавства про захист прав споживачів.

Якщо говорити досить простою, зрозумілою всім мовою - хто платить той, вибачте, і музику замовляє. Якщо батьківський комітет дійшов висновку про необхідність замовити фотографа і батьки оплачують ці послуги, то саме батьки обирають фотографа.

Завідувачу садочка варто пояснити, що на неї, на дирекцію садка поширюються норми ЦК як і на усіх інших громадян і вона не має права займатися самоправством - "буде так, бо я так сказала". Ми живемо у правовій державі і керуємось чинним законодавство, а не ОБС - одна баба сказала.

Часто садки пояснюють таке нав`язування своїми внутрішніми Правилами. Це також не правильно.

Для прикладу в магазинах доволі часто можна побачити напис, що адміністрація не несе відповідальності за речі, які ми залишаєм у камері схову. Насправді магазин несе повну відповідальність за збереження наших речей, згідно положень ЦК. Так само і у даному випадку.

Внутрішні правила можуть бути розроблені і застосовані, але вони не можуть суперечити законодавчим нормам. В противному випадку мова буде йти про порушення або обмеження цивільних прав особи чи осіб, а за це ЦК встановлює відповідальність.

Зв'язатися з юристом
Клименко Катерина Вікторівна
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Консультации общего характера - бесплатно.

Порадьте директор у садочку ознайомитися з законом України "Про запобігання корупції"



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: 098-675-13-50; 063-700-40-25
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 3
Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: +38(050)-105-33-11, +38 (096)-109-76-08

Кращі юристиКращі юристи

Телефон: +38(050)-105-33-11, +38 (096)-109-76-08
Телефон: kasanovn535@gmail.com

Загрузка
Наверх