Щодо повернення надміру сплаченої заробітної плати з адміністративної посади (заступник директора ОНЗ)шляхом судового позову на пі

Доброго дня! Дякую за можливість задати питання.

Виникла необхідність звернутись до суду про повернення зайво сплаченої заробітної плати заступнику директора, яка була призначена на 0,67 ставки заступника (+18 годин педагогічної діяльності в тиждень).

Перевіркою Держаудитслужби встановлено, що було перевищено допустимий адміністративний оклад на 0,17 ставки (з урахуванням тижневого навантаження викладача, суміщуючого адмінпосаду із викладацькою діяльністю). Нараховано переплату. Встановлено порушення директором правил розподілу навантаження та сумісництва із адмінпосадою завуча.

Питання:

- це цивільна юрисдикція?;

- як залучити директора до відповідальності? (дисциплінарна накладена, начальник вимагає залучати солідарним відповідачем);

- чи може бути звільнений відділ освіти (позивач) міської ради від судового збору на підставі п.1.ч1.ст.5 ЗУ "Про судовий збір" (питання філософське, підозрюю із змісту норми в сукупності,що ні);

- яким чином сформулювати зміст позовної заяви з урахуванням солідарного відповідача?( стягувати потрібно ж із особи, що отримала переплату);

дякую.Сподіваюсь на допомогу, бо досвіду роботи юристом маю лише 4 місяці.

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Євген, Ви трохи переоцінюєте можливості безкоштовної консультації. Друге і четверте питання потребують детальної відповіді з посиланнями на відповідні норми. Перше і третє - повинні знати навіть з таким досвідом.

Зв'язатися з юристом
Дмитро Дончак , місто Київ
Телефон:+380505459070
E-mail:ddmitr@ukr.net
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: консультація від 150 грн.

Найкраща відповідь

Добрий вечір.

Євген, Ваше питання особисто мене дуже сильно здивувало, якщо не сказати більше.

З одного боку ми всі колись починали з того, що немов ті сліпі кошенята робили дуже не впевнено свої перші кроки. З іншого - є такі питання, які мусить знати кожен студент юрфаку.Ну, наприклад, якщо орган державної влади є однією із сторін у судовому процесі, то це, як правило, відбувається у порядку адміністративного судочинства, а не цивільного чи ще якогось.

Я не буду зараз писати, як я особисто побачила Вас як фахівця, виходячи із того, яким чином Ви сформулювали питання і не буду давати на них відповіді.

Я дам Вам декілька невеликих підказок стосовно того на що слід звернути увагу. Зроблю це не через вредність, а тому, що не хочу робити Вам "медвежу послугу". Кожен юрист має сам знаходити відповіді на свої питання. Чим швидше Ви навчитесь це робити, тим краще для Вас.

1. Мені не сподобалась фраза " начальник вимагає". Хто там юрист? Ви чи начальник? Від Вас доволі часто Ваше керівництво буде вимагати вчиняти чи не вчиняти певні дії. Ви ж маєте керуватись у своїй діяльності тільки положеннями Закону.

2. З`ясуйте насамперед для себе що таке солідарна відповідальність, у яких випадках, стосовно кого і на яких підставах її можна застосовувати.

3.Кому сплачується судовий збір? Державі. Міська рада та її відділи це держава? Це орган державної влади. Якщо так, то виходить держава сама собі має сплатити судовий збір?

4. Ви кажете, що позов потрібно пред`явити і до особи, на користь якої було сплачено "зайві"кошти, а Ви впевнені у цьому? Ця особа сама собі нарахувала та виплатила ці кошти?

5. Ви маєте намір звернутися з позовом до суду від імені одного з відділів міськради, але при цьому не визначились навіть із видом судочинсва. При такому підході цілком очевидно, що Вам не уникнути безлічі помилок, але оскільки Ви представлятиме саме орган державної влади, то інша сторона, скориставшись Вашими помилками, в подальшому може звернутись до суду з позовом про відшкодування шкоди, завданої неправомірними діями органу державної влади. Що робитиме тоді?

Ці питання - просто інформація для роздуму, не більше.

Від себе додам декілька порад.

Ніколи нічого не робіть, поки не з`ясуєте для себе усі питання.

Якщо Ви вже працевлаштувались як фахівець, то маєте працювати саме як фахівець. Повірте, що нікого не буде цікавити який у Вас досвід - 1 місяць чи 1 рік.

Не чекайте допомоги від інших - Ви ніколи не можете знати, що саме у людини на думці і яка у неї мета ; не використовуйте шаблони.

Майте на увазі - на Вашому шляху завжди будуть невдачі і розчарування ( особливо на початку), але це джерело безцінного досвіду.

Шукайте інформацію самостійно, вмійте аналізувати, майте на все власну точку зору і будьте обачні - працюйте за принципом - не знаю, не роблю - уникнете багатьох проблем.

Бажаю успіхів.

Зв'язатися з юристом
Клименко Катерина Вікторівна
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Консультации общего характера - бесплатно.

Катерина Вікторівна, я отримаю заробітну плату і "подякую" вам)
Щодо органу державної влади:
- це структурний підрозділ органу місцевого самоврядування. Міська рада - це орган МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ. (самоорганізація населення, ОТГ).

Тому виникає таке питання - хто буде стороною. Директор? Тоді згоден, що це адміністративне правопорушення. Стягувати суму перевищеної заробітної плати з директора, який затвердив Тарифікацію (див.ЗУ "Про освіту", ЗУ "Про загальну середню освіту", див.Інструкцію №102);
- є акт ревізії Держаудитслужби. Наказне провадження? Давайте знайдемо в законодавстві пункт про "стягнення зайво сплаченої заробітної плати роботодавцю".
- Інструкція №102 складна штука, ознайомтесь, якщо думаєте, що освітній процес - це прогулянка по Кримінальному кодексу України. Директор посилається на пункт 63 Інструкції, держаудитор на пункти 90-93. Суд має встановити, хто ж таки правий. Правий, безумовно, аудитор, адже директор не врахував адмніністративну посаду в сукупності з викладацьким навантаженням. Це питання я перевіряв, тому сума стягнення стосується адміністративного окладу в розімір 0,17 за два календарні роки;
- ви недооцінюєте службу в органах м/с. Це безумовна покора та виконання доручень. Це вам не "юридичний фріланс" - "що хочу, то ворочу". Пояснення "пацана" не особливо беруться до уваги, хоча мій начальник до мене прислухається;
- так, дійсно, навчаючись в університеті, я халатно ставився до предметів, які мені були нецікаві. Я вивчав дисципліни вибірково, інші виконував на рівні "задовільно".
Готовий вчитись та черпати інформацію, але я єдиний юрист найбільшого відділу міськради, який веде:
- обслуговування публічних закупівель;
- оренду майна;
- внутрішні консультації у сфері застосування законодавства про освіту;
- діяльність щодо забезпечення міської ради проєктами рішень;
- частково трудові відносини;
- консультації працівників загального характеру, в тому числі працівникі;
- господарське обслуговування усіх без виключення навчальних закладів ОТГ;
- беру учать у судовому провадженні як співідповідач у господарському процесі щодо публічних закупівель газу, як представник відповідача за позовом АТ КБ "Приватбанк" про стягнення кредитних коштів (малозначний спір, допомогаю дівчині брата, так, заради досвіду) - а це відзови, відповіді на відзови, заперечення на відповіді і т.д. Все це одночано.Паралельно здобуваю ОКР "магістр", готуюсь до сесії, пишу курсову та індивідуальні.
Як ви думаєте, вистачає в мене часу та нервів?)
За мінімальну заробітну плату, з посадовим окладом 2879 грн.
дякую за вашу уважність до моєї проблеми)Типові договориБланки договорівРозділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: 098-675-13-50; 063-700-40-25
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 3
Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: +38(050)-105-33-11, +38 (096)-109-76-08


Загрузка
Наверх