розірвання строкового трудового договору

14.11.2019

Підкажіть, чи можливо лікарю,який влаштувався після інтернатури(в 2019р) в ЦПМСД за гарантійним листом, звільнитися,якщо підписаний договір про 3річне відпрацювання? наскільки мені відомо, 3річне відпрацюваня скасовано

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Згідно зі статтею 64 Закону України "Про вищу освіту" держава у співпраці з роботодавцями забезпечує створення умов для реалізації випускниками вищих навчальних закладів права на працю, гарантує створення рівних можливостей для вибору місця роботи, виду трудової діяльності з урахуванням здобутої вищої освіти та суспільних потреб.

Право вільно обирати собі роботу чи вид занять є невід'ємним (природним) правом людини.

Відповідно до Порядку працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням (далі – Порядок), затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 25.12.1997 № 367, випускники, які уклали угоду з вищим закладом освіти після зарахування на навчання, зобов'язані відпрацювати за місцем призначення не менш ніж три роки.

Угода про навчання, яка передбачає подальше працевлаштування за направленням, є типовою, затверджена вищезазначеним наказом Міністерства охорони здоров'я України. Відповідно до пункту 9 Порядку розірвати таку угоду випускник має право з наступних причин:

- встановлення інвалідності I або II групи, внаслідок чого випускник не може стати до роботи за місцем призначення;

- встановлення інвалідності I або II групи у дружини (чоловіка) випускника або у одного з його батьків (чи осіб, які їх замінюють);

- якщо випускник - вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину віком до трьох років або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку); одинока мати або батько, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;

- у разі проходження чоловіком (дружиною) військової служби (крім строкової), в тому числі за контрактом, на посадах рядового, сержантського й старшинського складу, прапорщиків, мічманів та офіцерів у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах, Службі безпеки, а також інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, та служби в органах внутрішніх справ поза місцем розташування замовника;

- у разі вступу випускників вищих закладів освіти I-II рівнів акредитації до вищих закладів освіти III-IV рівнів акредитації.

У зазначених випадках випускникові за рішенням комісії з працевлаштування повинна видаватися довідка щодо самостійного працевлаштування.

Якщо Ви не бажаєте виконувати умови угоди, яку Ви підписали та зобов’язались виконувати, Ви можете спробувати подати позов до суду.

Проте судова практика схиляється не на Вашу користь, та цілком імовірно, що суд може зобов’язати виплатити кошти навчальному закладу за відмову трирічного відпрацювання.

Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинно виконуватись належним чином згідно з умовами договору та вимогами цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а при відсутності таких умов та вимог – згідно зі звичаями ділового обігу або іншими вимогами, які звично ставляться.

Враховуючи, що Ви не бажаєте належним чином виконати умови типового договору про підготовку фахівців з вищою освітою за рахунок державного замовлення та відпрацювати не менше трьох років на відповідній посаді, суд може прийняти рішення щодо стягнення з Вас вартості навчання.

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:t.borsuk@right-for-quality.com
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5169 3305 1024 4848
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/

Добрий вечір, Аліна.

Дане питання є актуальним і по сьогоднішній день для багатьох осіб, тому надам просту та водночас розгорнуту відповідь стосовно даного питання.

Усім відомо, що раніше особи, які навчались за рахунок Держави, були зобов`язані відпрацювати 3 роки. Згодом було внесено зміни у ряд законодавчих актів, які скасовують цей обов`язок. Саме через це переважна більшість громадян вирішила, що відпрацьовувати 3-річний термін вже не потрібно. Насправді це не так. Закон, який скасовує такий обов`язок набув чинності 06.09.2014 року. Відповідно до ч.3 ст. 5 Цивільного Кодексу ( далі - ЦК) новий Закон застосовується лише до тих правовідносин, які виникли після вступу такого Закону у дію. Це означає, що студенти, які підписали з ВНЗ типову угоду про підготовку фахівця до вступу у дію вказаного Закону, зобов`язані відпрацювати 3 роки.

Таким чином, усі студенти, які до 06.09.2014 року підписали відповідну угоду з ВНЗ, після закінчення навчання мають відпрацювати 3 роки.

Варто також зазначити, що нині є багато різних порад, як законно уникнути відпрацювання для тих, на кого зміни не поширюються. Усі вони є доволі сумнівними та малоефективними.

Якщо Ви підписали договір про 3 - річне відпрацювання, мусите виконати взяті на себе зобов`язання.

У січні цього року Верховний Суд розглянув справу за позовом ВНЗ до випущеного ним фахівця, причиною подання якого став факт невиконання останнім вимоги про 3-річне відпрацювання. За результатом розгляду цієї справи рішення було прийнято на користь ВНЗ. В мотивувальній частині цього рішення, зокрема, було вказано, що оскільки відповідач підписав договір про 3-річне відпрацювання, при врегулюванні даного питання слід врахувати також і положення ЦК. Так, згідно ч.1 ст.526 ЦК зобов`язання має бути виконано належним чином, відповідно до умов договору. Тому суд дійшов висновку щоу разі невиконання або неналежного виконання взятих на себе зобов`язань стосовно 3-річного відпрацювання, фахівець має відшкодувати витрати на його навчання.

Зв'язатися з юристом
Клименко Катерина Вікторівна
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Консультации общего характера - бесплатно.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

онлайн
Фото користувача
ООО Право на Якість
м. Київ
відповідей за тиждень: 48
Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: предоставляется по согласию
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 15
Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: 0509439375 0973363703

Кращі юристиКращі юристи

Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: предоставляется по согласию
Телефон: +38 (067) 630-77-35
Телефон: kasanovn535@gmail.com

Загрузка
Наверх