Свідоцтво про народження

05.09.2019

Доброго дня! Я була одружена за іноземним громадянином, розлучилися але свідоцтва про розлучення в мене немає. Тому в Україні вважається що я одружена. Я народила дитину від цивільного чоловіка. Чи можемо ми дати прізвище і по батькові дитині від цивільного чоловіка?

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Доброго дня, Марія.

Нажаль, виключно за рішенням суду, за позовом вашого співмешканця ( бо громадянського шлюбу в Україні не існує), про встановлення батьківства.

А до цього - за законом, батько дитини -ваш чоловік.

Зв'язатися з юристом
Nikjlay Kasyanov, місто Дніпро
Телефон:kasanovn535@gmail.com
Skype:yurist4201
ICQ:yurist1962@3g.ua
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Договірна. Минімальна вартість 200 грн. ПриватБанк картка № 4731185608235054

Я осталась с фамилией бывшего мужа. А в ЗАГСе нам сказали что без решения суда о разводе ребенка могут написать только на мою фамилию

Стаття 125. Визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою

ст. 125 Сімейного кодексу.

1. Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров'я про народження нею дитини.

2. Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається:

1) за заявою матері та батька дитини;

3) за рішенням суду.

Стаття 129. Спір про батьківство між чоловіком матері дитини та особою, яка вважає себе батьком дитини

1. Особа, яка вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття або народження дитини перебувала у шлюбі з іншим чоловіком, має право пред'явити до її чоловіка, якщо він записаний батьком дитини, позов про визнання свого батьківства.

2. До вимоги про визнання батьківства застосовується позовна давність в один рік, яка починається від дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про своє батьківство.

Зв'язатися з юристом
Бєляков Павло Олегович, місто Київ
E-mail:Pasha-belij@ukr.net

Вірно вам відповіли, бо РАГС реєструє тількі беззаперечні факти, а у вашому випадку цього немає

Зв'язатися з юристом
Nikjlay Kasyanov, місто Дніпро
Телефон:kasanovn535@gmail.com
Skype:yurist4201
ICQ:yurist1962@3g.ua
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Договірна. Минімальна вартість 200 грн. ПриватБанк картка № 4731185608235054

Ще трохи наведу статті Сімейного кодексу оскільки вказав попередньо похідні норми (Тобто визначаємо спочатку батька).

Стаття 145. Визначення прізвища дитини

1. Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків.

Якщо мати, батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою.

Стаття 146. Визначення імені дитини

1. Ім'я дитини визначається за згодою батьків.

Стаття 147. Визначення по батькові дитини

1. По батькові дитини визначається за іменем батька.

Зв'язатися з юристом
Бєляков Павло Олегович, місто Київ
E-mail:Pasha-belij@ukr.net

Доброго вечора. В Сімейному кодексі України є наступні статті щодо визначення прізвища, імені та по-батькові дитини.

Стаття 145. Визначення прізвища дитини

1. Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків.

Якщо мати, батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою.

2. Батьки, які мають різні прізвища, можуть присвоїти дитині подвійне прізвище, утворене шляхом з'єднання їхніх прізвищ.

3. Спір між батьками щодо прізвища дитини може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Стаття 146. Визначення імені дитини

1. Ім'я дитини визначається за згодою батьків.

Ім'я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, у разі відсутності добровільного визнання батьківства визначається матір'ю дитини.

2. Дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати і (або) батько.

3. Спір між батьками щодо імені дитини може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Стаття 147. Визначення по батькові дитини

1. По батькові дитини визначається за іменем батька.

2. По батькові дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, за умови, що батьківство щодо дитини не визнано, визначається за іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.

Якщо дитина народилась в жінки, яка перебуває у шлюбі, то її чоловік автоматично вважається батьком цієї дитини (презумпція батьківства). Щоб було визнано батьком дитини біологічного батька дитини, в більшості випадків потрібно, щоб 1) батьківство іншої людини було визнано РАЦС за спільною заявою матері, її чоловіка та біологічного батька цієї дитини, або 2) судом за заявою однієї із зацікавлених сторін (чоловіка, з яким жінка перебуває у шлюбі, жінки, біологічного батька дитини тощо).

Якщо дитина народилася у подружжя, дружина записується матір'ю, а чоловік - батьком дитини. Дитина, яка народжена до спливу десяти місяців після припинення шлюбу або визнання його недійсним, походить від подружжя. Подружжя, а також жінка та чоловік, шлюб між якими припинено, у разі народження дитини до спливу десяти місяців після припинення їх шлюбу, мають право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану спільну заяву про невизнання чоловіка (колишнього чоловіка) батьком дитини. Така вимога може бути задоволена лише у разі подання іншою особою та матір'ю дитини заяви про визнання батьківства.

Особа, яка вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття або народження дитини перебувала у шлюбі з іншим чоловіком, має право пред'явити до її чоловіка, якщо він записаний батьком дитини, позов про визнання свого батьківства. До вимоги про визнання батьківства застосовується позовна давність в один рік, яка починається від дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про своє батьківство.

Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров'я про народження нею дитини (стаття 125 сімейного кодексу). Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається: 1) за заявою матері та батька дитини; 3) за рішенням суду. Походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану. Якщо заява про визнання батьківства не може бути подана особисто, вона може бути подана через представника або надіслана поштою, за умови її нотаріального засвідчення. Повноваження представника мають бути нотаріально засвідчені. За відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу (заяви матері та біологічного батька дитини), батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду.

При народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім'я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою (ст. 135 СКУ).

Зв'язатися з юристом
Босак (Бандурка) Назарій Орестович, місто Львів
ICQ:581230319
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Надання розгорнутої правової консультації, юридичних порад, правової інформації та юридичних роз'яснень, праця з документами правового характеру, юридично-претензійна робота, зроблення правового висновку, ведення правничого супроводу, загальна правова робота по судовому розгляду, відстоювання інтересів громадянина в органах виконавчої влади, деякий захист клієнта від проступків, робота по відносинах клієнта із судово-правоохоронними органами тощо-75 грн. за годину безпосередньо праці.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: предоставляется по согласию
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 11
Телефон: kasanovn535@gmail.com

Кращі юристиКращі юристи

Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: предоставляется по согласию

Загрузка
Наверх