надання пільги зі сплати земельного податку

Бюджетна установа - лікарня перетворюється в комунальне підприємство зі статусом неприбутковості. При цьому лікарня надає платні послуги з медичного огляду - чи може орган місцевого самоврядування надати такому підприємству пільгу зі сплати земельного податку?

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Правила стягнення плати за землю у 2019 році практично не були змінені порівняно з минулим роком. Тобто, як і у 2018 році, плату за землю суб’єкти господарювання — землевласники та орендарі будуть сплачувати у двох формах:

— земельного податку (п.п. 14.1.72 ПКУ);

— орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (далі — орендна плата) (п.п. 14.1.136 ст. 288 ПКУ).Цей місцевий податок, як і в минулих роках, мають платити (п. 269.1 ПКУ):

землевласники, тобто власники земельних ділянок або земельних часток (паїв);

постійні землекористувачі, тобто особи, які мають безстрокове право володіти і користуватися земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності (ч. 1 ст. 92 ЗКУ). Перелік підприємств, які набувають права на постійне землекористування, визначено ст. 92 ЗКУ.Якщо підприємство орендує земельну ділянку, то сплачувати за неї земельний податок воно так само не будеНа сьогодні на території України є багато підприємств, які й до сьогодні не оформили відповідно до законодавства право власності або користування землею. Наприклад, доволі часто йдеться про землю під нерухомістю, що належить таким суб’єктам. Враховуючи це, суб’єкти постійно запитують: чи є вони платниками земельного податку за такі землі?

Відразу скажемо, що

коли у підприємства немає оформленого права власності на землю, то платити за неї плату за землю не потрібно

У своїх роз'ясненнях фіскали наголошують, що використання земельної ділянки без оформлення відповідного права є порушенням законодавства, а саме ст. 144 ЗКУ. А тому вони радять усім юрособам, у яких є неоформлені землі, у тому числі під їх власними будівлями (спорудами) або їх частинами, звернутися до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для оформлення та реєстрації права власності на такі земельні ділянки.

До відома! ВСУ на сьогодні також вважає, що за відсутності у юрособи оформленого права власності або користування на землю під нерухомістю декларувати податкові зобов’язання із земельного податку їй не слід (див. постанову ВСУ від 19.01.2018 р. у справі № К/9901/1182/18*).

* http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/71692686.

З цього випливає, що поки право власності чи постійного користування на землю не оформлене, земельна ділянка не повинна обкладатися земельним податком, а особа, яка нею володіє, не є платником земельного податку.

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:t.borsuk@right-for-quality.com
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 100 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5169 3305 1024 4848
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 21
Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: предоставляется по согласию
онлайн
Фото користувача
ООО Право на Якість
м. Київ
відповідей за тиждень: 14
Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619

Кращі юристиКращі юристи

Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: предоставляется по согласию

Загрузка
Наверх