Доглядаю маму(пенсіонерка за віком) 62 років,яка не є інвалідом

09.01.2019

Я доглядаю маму-пенсіонерку за віком(їй 62 роки),яка не є інвалідом,але за висновком медичної комісії вона потребує стороннього догляду і не здатна до самообслуговування і перебуваю на обліку в управлінні соціального захисту як одержувач компенсаціїї фіз.особам,які надають соц.послуги.Стаж мені не зараховується.Мені пояснили,що стаж зараховується тим особам,які доглядають інвалідів 1 групи або людей похилого віку яким виповнилося 80 років.В кінці грудня були зміни в ст.11 п.9 Закону України" Про загальнообов"язкове пенсійне страхування".Чи буде мені зараховуватися стаж після цих змін?

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Крім того, на суму призначеної відповідно до Постанови КМУ № 558 від 29.04.2004 р. та Постанови КМУ № 832 від 26.07.1996 р. компенсації особам працездатного віку, які здійснюють догляд за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-річного віку, органами праці та соціального захисту населення щомісячно проводиться нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України.

Згідно ст. 24 Закону України «Про загально обов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж — період (строк), упродовж якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який сплачує внески сумою не менш ніж мінімальний страховий внесок. У ст.11 цього закону зазначено, що загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягають, зокрема, непрацюючі працездатні особи, які доглядають за інвалідом I групи або за престарілим, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи одержують допомогу або компенсацію відповідно до законодавства. При зарахуванні до страхового стажу період догляду за інвалідом I групи та престарілим до управління Пенсійного фонду України надається довідка управління соціального захисту населення, яка підтверджує отримання щомісячної компенсаційної виплати за яку сплачені страхові внески.

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:t.borsuk@right-for-quality.com
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 100 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5169 3305 1024 4848
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

онлайн
Фото користувача
ООО Право на Якість
м. Київ
відповідей за тиждень: 35
Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 12
Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: предоставляется по согласию
Телефон: +38 (067) 630-77-35

Кращі юристиКращі юристи

Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: предоставляется по согласию

Ответы юристовОтветы юристов

Загрузка
Наверх