Помощь при рождении ребенка

Моя дочь гражданка Украины находясь временно в Италии. (виза просрочена) родила ребенка. Ребенку 11 месяцев. Приехать с ребенком в Украину сейчас не может - у ребенка нет загран паспорта. Дочь при пересечении границы получит департацию и ближайшие 10 лет может не увидеть ребенка.

Свидетельсво о рождении итальянское с апостилем переведено на укр язык лицензивонанным переводчиком и заверено нотариусом. В посольстве Украины она написала и заверила заявление на мат помощь при рождении ребенка. В Совбезе в Украине (Святошинский рн, Киев) документы не приняли. (у меня генерал доверенность представлять ее интересы в т.ч. и в совбезе) Причина отказа - подавать заявление в Совбезе должна мать ЛИЧНО. Зачитали правило приема заявлений: Через посольство имеют право оформлять помощи только работники консульства. В Законе Ук такого уточнения я не нашла. Подскажите, должны работники Совбеза принять у меня от имени дочки заявление на мат помощь при рождении ребенка?

Ваш коментар *

Відповіді юристів

нет они не могут по закону документы подаются лично .З цього питання необхідно звертатися до органів соціального захисту населення за місцем проживання в Україні. Нарахування та виплата матеріальної допомоги при народженні дитини є компетенцією виключно Міністерства соціальної політики України: м.Київ, вул. Еспланадна, 8/10, 01601 Тел. +38 (044) 289-66-89; +38 (044) 226-24-45 Факс +38 (044) 289-00-98 Офіційне інтернет-представництво: http://www.mlsp.gov.ua Eлектронна адреса: info@mlsp.gov.ua Законодавча норма про допомогу при народженні дитини стосується тільки тих громадян, які проживають на території України. Виплату допомоги при народженні дитини передбачає Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», відповідно до якого громадяни України, у яких виховуються і проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України. Дані умови визначає Порядок призначення та виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затверджений постановою КМУ від 27 грудня 2001 року № 1751. Даним Порядком передбачено, що допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною на території України, з метою створення умов для її повноцінного утримання і виховання.Ст.6 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» передбачено, що документи, необхідні для призначення допомоги, подаються особою, яка претендує на призначення допомоги, самостійно. Пунктом 2 ст.238 Цивільного кодексу України передбачено, що представник не може вчиняти правочин, який відповідно до його змісту, може бути вчинений лише особою, яку він представляє. З лютого 2014 року, набув чинності Закон про внесення змін до деяких законів України щодо скорочення кількості документів для отримання державної допомоги при народженні дитини. Отож, для призначення допомоги при народженні дитини до органу праці та соціального захисту населення пред’являється паспорт або інший документ, що посвідчує особу, свідоцтво про народження дитини та подається заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина. Заява складається у довільній формі із зазначенням даних для реєстрації місця проживання дитини.Ст.6 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» передбачено, що документи, необхідні для призначення допомоги, подаються особою, яка претендує на призначення допомоги, самостійно. Пунктом 2 ст.238 Цивільного кодексу України передбачено, що представник не може вчиняти правочин, який відповідно до його змісту, може бути вчинений лише особою, яку він представляє. З лютого 2014 року, набув чинності Закон про внесення змін до деяких законів України щодо скорочення кількості документів для отримання державної допомоги при народженні дитини. Отож, для призначення допомоги при народженні дитини до органу праці та соціального захисту населення пред’являється паспорт або інший документ, що посвідчує особу, свідоцтво про народження дитини та подається заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина. Заява складається у довільній формі із зазначенням даних для реєстрації місця проживання дитини.

Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:t.borsuk@right-for-quality.com
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 100 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5169 3305 1024 4848
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: предоставляется по согласию
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 19
Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: +380638665952

Кращі юристиКращі юристи

Телефон: kasanovn535@gmail.com
Телефон: +380732137627,+380503858355,+380972037619
Телефон: предоставляется по согласию

Загрузка
Наверх