Вибрати редакцію 

Цивільний кодекс України (ЦКУ) 2018

  • перевірено сьогодні
  • редакція від 02.08.2018
  • вступив у чинність 01.01.2004

ЦКУ в останній чинній редакції від 2 серпня 2018 року.

Нові не набрали чинності редакції кодексу відсутні.

Порівняти редакції кодексу

Ви можете порівняти редакції даного кодексу, вибравши дати вступу редакцій в силу і натиснути на кнопку "Порівняти". Всі останні зміни та доповнення відкриються перед Вами як на долоні.

Цивільній кодекс України був прийнятий Верховною Радою 16 січня 2003 року. Розробка Цивільного кодексу була розпочата ще в 1992 році, саме 24 березня за розпорядженням Кабінету Міністрів була створена робоча група с розробки ЦК. Робота над цим документом тривала аж до березня 1996 року. Потім його проект був переданий на розгляд Верховній Раді та громадськості.

Цивільним кодексом регулюються майнові та особисті немайнові відносини між юридичними та фізичними особами, територіальними громадами, Державою Україною, іноземними державами та іншими суб’єктами публічного права. Нормативний акт складається із 6 книг, в яких системно викладені загальні положення, норми про речові и неособисті майнові права, інтелектуальну власність, спадкове  та зобов’язальне право.

Цивільний кодекс  – це кодекс приватного права, який регулює правовідносини у приватній сфері. Положення цього нормативно-правового акту застосовуються для врегулювання не тільки суто цивільних відносин, а і для взаємин суб’єктів схожих відносин. Норми ЦК застосовуються субсидіарно (якщо відносини не врегульовані іншими спеціальними нормами) у сфері сімейних відносин, щодо використання найманої праці, охорони довкілля та використання природних ресурсів. Навіть не намагайтеся шукати новіше - це остання редакція
Кодекс перевірен вчора в 11:43:24

Юрист-UA.Net постійно стежить за актуалізацією кодексів та законів.

Так, наприклад, Цивільний кодекс України не має на даний момент ніяких нових запланованих редакційий.

Шансів знайти новішу чинну редакцію - немає.

Так, зрозуміло Ні, я не вірю вам

Коментарі до кодексу

Ви також можете отримати коментарі до кодексу «Цивільний кодекс України (ЦКУ)». Юристи сайту, що спеціалізуються на конкретних сферах кодексів і законів, дадуть вичерпний коментар щодо будь-яких питань.

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 5
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: 0637323860


Типові договориБланки договорів