Стаття 81. Право власності на землю громадян, Земельний кодекс України

08.02.2016

хто маэ право отримати безоплатно зем. дилянку для будивництва в сели? якщо я не прописаний в тому сели и немаю там власности, але маю 4 чудових диток.

Ваш коментар *

Відповіді юристів

 Законодавством України не встановлено «територіальних»  обмежень щодо такої приватизації земельної ділянки. Наприклад, громадянин  України, зареєстрований в Сумській області, має право подати заяву про  надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної  ділянки у власність, наприклад, до Головного управління Держземагентства у  Вінницькій області. Тобто Вам не обов'язково мати прописку у конкретному населеному пункті, для того щоб отримати земельну ділянку.  Відповідно до ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею. Законом гарантовано право будь-якого громадянина на отримання земельної ділянки, тому Ви можете звернутись до органів влади із відповідною заявою.
Зв'язатися з юристом
Морий Ярослав, місто Вінниця

Добрий день, Святослав.

Згідно ст.121 ЗК У, громадяни України мають право на безкоштовну передачу їм земельних ділянок, із фондів державної та комунальної власності, в таких розмірах:

  • для ведення власного сільського господарства – до 2 га землі,
  • для ведення садівництва – до 0,12 га землі,
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд:
    • в селах – до 0,25 га землі;
    • в селищах – до 0,15 га землі;
    • у містах – до 0,10 га землі;
  • для індивідуального дачного будівництва – до 0,10 га землі;
  • для будівництва гаражу – до 0,01 га землі;
  • для ведення фермерського господарства (у размірі земельної частки (пая) , визначеної для членів сільгосппідприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство).

При цьому ст.116 ЗК України уточнює, що передача земельних ділянок безкоштовно у власність громадян здійснюється один раз за кожним видом використання. Це значить, що кожен громадянин України має право зовсім безкоштовно отримати у свою приватну власність (приватизувати) шість земельних ділянок різного цільового призначення. Це можуть бути землі як у містах, селищах, інших населених пунктах, так і за їх межами (в залежності від цільового призначення). Тобто территоріальної привязки немає в данному разі. Громадянин незалежно від його місяця реєстрації може отримати землю в інших населених пунктах, областях України.

Зв'язатися з юристом
Майоренко Маргарита Сергіївна, місто Дніпро
Телефон:[email protected]
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Особисті консультації (в особистих повідомленнях на сайті чи по е-mail) здійснюються на платній основі, оплата - від 100 грн (в залежності від складності питання).

Написання позовів, договорів, скарг, інших процесуальних документів - ціна договірна.

Подякувати за консультацію ви можете слідуючим чином:
карта Приват Банку 5168742014400562;
гаманець Вебмані - U239534735859.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 5
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: 0637323860
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 1
Телефон: [email protected]